Na cztery gitary

Dodano: 24.11.2017 / Sekcja: / drukuj / pdf

fot. materiały organizatora

Ostatni koncert XIX Międzynarodowego Gliwickiego Festiwalu Gitarowego to będzie prawdziwa uczta dla uszu. 26 listopada w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II (ul. Jana Pawła II 5a) wystąpi zespół Quatuor Eclisses.

Quatuor Eclisses to francuska formacja muzyczna, która działa od 2012 roku. Czterech znakomitych gitarzystów (Gabriel Bianco, Arkaïtz Chambonnet,  Pierre Lelièvre, Benjamin Valette) na nowo definiuje brzmienie gitary klasycznej.

Od czasu zawiązania zespołu w Narodowym Konserwatorium Muzycznym w Paryżu instrumentaliści koncertują na całym świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii, a nawet Indonezji czy Jordanii.

Ich repertuar jest bardzo zróżnicowany, a podczas koncertu w Gliwicach zaprezentują specjalny program. Wśród utworów takich kompozytorów jak Camille Saint-Saëns czy Alberto Ginastera usłyszymy także muzykę Gerarda Drozda, uznanego kompozytora i organizatora festiwalu. Wszechstronny gliwicki twórca ma na koncie kilkaset kompozycji, między innymi preludia, fugi i koncerty. Drozd jest chwalony przez krytyków za ciekawy i bardzo osobisty język muzyczny. Połączenie talentu wykonawczego muzyków Quatuor Eclisses i znakomity repertuar to gwarancja świetnego koncertu. Początek o godz. 18.00.

Gliwicki Festiwal Gitarowy jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

(mm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking