Aktualności | Make Jazz not War

Make Jazz not War

Sam Levin Trio (fot. materiały organizatora)

Make Jazz not War

Opublikowane: 05.08.2022 / Sekcja: Kultura 

Festiwal Jazz w Ruinach 19 sierpnia rozgości się w Hali Modeli GZUT (Pola 9–13). Świetne koncerty oraz wystawa plakatu i grafiki, których motywem przewodnim będzie zdanie „Make Jazz not War”, to mocna kulturalna propozycja na drugą połowę sierpnia. Wszystkie festiwalowe wydarzenia będą bezpłatne. Miasto Gliwice zaprasza!

To już osiemnasta edycja popularnej imprezy – festiwal Jazz w Ruinach osiąga w tym roku „penoletniość”. Gliwicka publiczność od 19 do 27 sierpnia będzie poznawać nowe zjawiska w muzyce i sztukach wizualnych. W Hali GZUT wystąpią wschodzące gwiazdy szeroko pojętej muzyki jazzowej. Koncerty zaplanowano na 19, 20, 26 i 27 sierpnia. Każdego wieczoru odbędą się dwa występy, początek o godz. 19.00.

Poniesie nas jazz

Na dobry początek zagra Maciej Kądziela tribute to ZK Collaboration. To będzie zgrabne połączenie skandynawskiej improwizacji z amerykańską tradycją jazzową. Usłyszymy także Gniewomir Tomczyk Quartet, miks jazzu i elektroniki. 20 sierpnia wystąpią dwa tria: Marcin Pater Trio i Sam Levin Trio. 26 sierpnia jazzowy wieczór rozpocznie Adam Jarzmik Quintet. Zespół jest określany jako powiew świeżości i lekkości na polskiej scenie jazzowej. O godz. 21.00 rozpocznie się bardzo mocny punkt w tegorocznym programie festiwalu – koncert Marcelina Gawron Quintet feat. Piotr Schmidt. Niezwykły głos Marceliny Gawron, trąbka gliwiczanina Piotra Schmidta i fortepian Adama Jarzmika będą prawdziwą ucztą dla melomanów. 27 sierpnia publiczność rozgrzeje austriacka formacja Sketchbook Quartet, która gra postmodernistyczny kameralny jazz. Ostatni festiwalowy koncert da Michał Salamon Trio. To będzie bardzo nastrojowy, przestrzenny występ.

Festiwal Jazz w Ruinach organizują Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club i Centrum Kultury Victoria.