Aktualności | Kulturalny rozkład jazdy: 4–5 czerwca

Kulturalny rozkład jazdy: 4–5 czerwca

Kulturalny rozkład jazdy: 4–5 czerwca

Opublikowane: 03.06.2022 / Sekcja: Kultura 

W Cechowni odbędzie się wernisaż wystawy Jacka Uklei, gliwickiego scenografa i malarza, autora scenografii teatralnych i telewizyjnych, a PaskudoFonia, gliwicki cykl koncertów poezji śpiewanej, będzie obchodzić 5. urodziny – zaśpiewa na nich Zuzanna. To niektóre z naszych propozycji na kulturalny weekend w Gliwicach – sprawdźcie, dokąd jeszcze warto się wybrać.

sobota 4 czerwca

  • Na godz. 12.00 zapraszamy do Domu Pamięci Żydów Górnośląskich (ul. Poniatowskiego 14). Dr hab. Jacek Surzyn poprowadzi spotkanie pod hasłem „Judaizm i świat zewnętrzny”.
  • W Cechowni w Nowych Gliwicach (ul. Bojkowska) o godz. 18.00 rozpocznie się wernisaż wystawy „Scenografia” Jacka Uklei. Po wernisażu odbędzie się koncert MishMatt.
  • O godz. 18.30 filmem „Inaczej niż w raju” rozpocznie się w kinie Amok (ul. Dolnych Wałów 3) przegląd filmów Jima Jarmuscha „7 × Jarmusch”. Na godz. 20.15 zaplanowano projekcję „Nieustających wakacji” z 1980 roku.
  • O godz. 18.55 w kinie Amok (ul. Dolnych Wałów 3) rozpocznie się transmisja opery „Hamlet” Bretta Deana w reżyserii Nella Armfielda – prosto z nowojorskiej Metropolitan Opera. Dyryguje, debiutujący w Met, Nicholas Carter.
  • Kurtyna w górę! O godz. 19.00 w Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” (ul. Pszczyńska 85) rozpocznie się premiera spektaklu „Łysa śpiewaczka” Eugène Ionesco w reżyserii Grzegorza Kempinsky’ego. Zaprezentuje go Akademicki Teatr Remont.

niedziela 5 czerwca

  • Na godz. 19.00 zapraszamy do Fundacji PaskudoFonia (ul. Bednarska 8). Z okazji 5. urodzin cyklu koncertowego PaskudoFonia zagrają Zuzanna i Dorota „Sowa” Kuziela.

Wszystkie wydarzenia kulturalne są publikowane na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem? Dodaj swoje wydarzenie na naszą stronę poprzez formularz.