Aktualności | Kulturalny Rozkład Jazdy 19-21 sierpnia

Kulturalny Rozkład Jazdy 19-21 sierpnia

Kulturalny Rozkład Jazdy 19-21 sierpnia

Opublikowane: 19.08.2022 / Sekcja: Kultura 

Muzycznie i filmowo zapowiada się najbliższy weekend. Przygotujcie się na sporą dawkę ekscytujących wrażeń. Tymon Tymański, Jazz w Ruinach, kino w plenerze, Eleganza i hiszpańskie emocje na Rynku Kultury. Zerknijcie na Kulturalny Rozkład Jazdy i wybierzcie coś dla siebie! 

Piątek, 19 sierpnia
•    O godz. 19.00 w Hali Modeli GZUT (ul. Wincentego Pola 9-13) w ramach Międzynarodowego Festiwalu Jazz w Ruinach odbędzie się koncert zespołu ZK Collaboration, Wstęp wolny.
•    O godz. 19.00 w Cechowni (ul. Bojkowska 35a) zagra śląski zespół CHŁODNO. Bezpłatne wejściówki na koncert dostępne są na stronie internetowej: www.cechownia-gliwice.pl.
•    O godz. 21.00 w ramach Międzynarodowego Festiwalu Jazz w Ruinach, w Hali Modeli GZUT (ul. Wincentego Pola 9-13), wystąpi Gniewomir Tomczyk Kwartet. Wstęp wolny.

Sobota, 20 sierpnia
•    O godz. 19.00 w Hali Modeli GZUT (ul. Wincentego Pola 9-13) odbędzie się bezpłatny koncert grupy Marcin Pater Trio. Wydarzenie organizowane jest w ramach Międzynarodowego Festiwalu Jazz w Ruinach.
•    O godz. 19.30. w ramach Parkowego Lata, w parku Chopina wystąpi Tymon Tymański z muzycznym projektem „Republika”. Wstęp wolny. 
•    O godz. 21.00 w ramach Międzynarodowego Festiwalu Jazz w Ruinach, w Hali Modeli GZUT (ul. Wincentego Pola 9-13) zagra Sam Levin Trio. Wstęp wolny.
 

Niedziela, 21 sierpnia
•    O godz. 12.00, w parku Chopina odbędzie się Otwarty Salon Muzyczny ELEGANZA 2022. Wstęp na koncert jest bezpłatny. 
•    O godz. 16.00, aleja Przyjaźni zamieni się w Rynek Kultury. Tematem przewodnim będzie Hiszpania. W ramach wydarzenia odbędą się ciekawe warsztaty. Będzie też okazja, by zagrać w tomatinę, oddać się sjeście i poznać smaki Hiszpanii. W ruinach teatru Victoria, o godzinie 19.00, w muzyczną podróż do słonecznej Hiszpanii zabierze nas gitarzysta flamenco Miguel Czachowski, który w swoim projekcie Indialucia łączy tradycyjną muzykę Indii z flamenco z Andaluzji. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 
•    O godz. 18.00 na terenie ZSP nr 5 (ul. Kozielska 39) odbędzie się kolejna odsłona Letniego Kina Plenerowego. Dla dzieci zostanie wyświetlony film „Baranek Shaun – Farmageddon”, a o godz. 20.00 film dla dorosłych „Na rauszu”. Wstęp bezpłatny. 

Wszystkie wydarzenia kulturalne są publikowane na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem? Dodaj swoje wydarzenie na naszą stronę poprzez formularz. (mf)