Koncert André Rieu w Arenie Gliwice!

Uaktualniono: 12.09.2019 / Sekcja: / pdf
Andre Rieu fot. G. Lanting, licencja CC BY-SA 4.0

18 czerwca 2020 roku w gliwickiej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Akademickiej 50 wystąpi skrzypek światowego formatu – André Rieu. Bilety będą w sprzedaży już od 13 września!

André Léon Marie Nicolas Rieu jest synem dyrygenta Orkiestry Symfonicznej w Maastricht, został wychowany w rodzinie z tradycjami muzycznymi. Od dziecka zafascynowany był muzyką orkiestrową, w wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach. W latach 1968–1973 studiował w klasie skrzypiec w Konserwatorium Królewskim w Liège oraz Konserwatorium w Maastricht, a następnie – w Akademii Muzycznej w Brukseli. Od 1974 do 1977 roku uczęszczał do Akademii Muzycznej w Brukseli, na której studiował u André Gertlera. Po czterech latach nauki otrzymał stopień Premier Prix na brukselskim Konserwatorium Królewskim.

Bilety trafią do sprzedaży już 13 września o godz. 10.00 na  eventim.pl.

André Rieu podziela opinię, iż muzyka Johanna Straussa była ówczesną muzyką rozrywkową i teraz powinna być traktowana podobnie. Chociaż przeważającą część jego repertuaru stanowi muzyka poważna, sposób jej wykonania jest daleki od przyjętych zwyczajów. W czasie koncertów i na płytach, na przemian z dziełami Straussów i im współczesnych wykonywane są utwory ludowe z różnych krajów, muzyka filmowa oraz utwory powstałe jako składanka kilkunastosekundowych fragmentów kilku utworów. (Arena Gliwice)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking