Kołysząc się z Sinatrą

Dodano: 11.08.2017 / Sekcja: / drukuj / pdf

12 sierpnia w parku Chopina zabrzmią utwory króla swingu. Piosenki Franka Sinatry wykona Jarek Wist, jeden z najciekawszych polskich wokalistów młodego pokolenia.

Wist to wokalista obdarzony świetnym głosem i dyskretnym, swingowym urokiem. Śpiewa tak, jak mało kto dziś jeszcze potrafi – jego występy przywodzą na myśl koncerty największych gwiazd epoki swingu. Z fascynacji rytmicznym jazzem zrodził się projekt „Swinging with Sinatra”, którego Wist jest pomysłodawcą.

Podczas koncertu z cyklu „Parkowe Lato” usłyszymy utwory Sinatry w kameralnym wydaniu. Obok Jarka Wista wystąpi jazzowy band w składzie: Piotr Wrombel (piano), Wojciech Pulcyn (kontrabas), Robert Majewski (trąbka) i Krzysztof Szmenda (perkusja). Występ rozpocznie się 12 sierpnia o godz. 19.30.

Parkowe Lato to sobotnie koncerty na plenerowej scenie w parku Chopina. Tegoroczny cykl zainaugurował 5 sierpnia żywiołowy Włoch Matteo Mazzucca. W programie jest jeszcze występ Jacka Kawalca w repertuarze Joego Cockera (19 sierpnia) i energetyczny koncert Natalii Sikory z piosenkami Janis Joplin (26 sierpnia). Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Organizatorami Parkowego Lata są Miasto Gliwice i Teatr Miejski w Gliwicach.

(mm)