Kino Plenerowe na os. Obrońców Pokoju

Dodano: 10.08.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf

W najbliższy weekend kinomani zobaczą fantastyczną komedię familijną „Był sobie pies” i mocny dramat „Carte blanche” z Andrzejem Chyrą w roli głównej. 12 sierpnia seanse filmowe pod chmurką zaplanowano na terenie Szkoły Podstawowej nr 38 przy ul. Obrońców Pokoju.

Projekcja dla młodych widzów rozpocznie się o godz. 18.00, film „Carte blanche” będzie wyświetlany od godz. 20.00. Wstęp wolny, Miasto Gliwice zaprasza.

„Był sobie pies” to familijna komedia z Denisem Quiadem. Najlepszym przyjacielem człowieka jest pies, to fakt. A kto jest najlepszym przyjacielem psa? Bailey, czworonożny bohater tej opowieści nie ma wątpliwości: jego psie życie ma sens tylko u boku pewnego chłopca o imieniu Ethan. Gdy obaj są szczeniakami, wszystko sprowadza się do zabawy. Gdy dorastają, Ethan zamiast za piłką ugania się za dziewczynami, czasem wdaje się w bójkę – wtedy trzeba gryźć wroga w kostkę, a gdy zbije szybę sąsiadów, ktoś musi wziąć winę na siebie. Bailey jest więc szczęśliwy, bo jak każdy pies chce czuć się w życiu potrzebny. Nadchodzi jednak moment, w którym drogi przyjaciół się rozchodzą, a życie Ethana przestaje rozpieszczać. Wtedy Bailey musi wykazać się nad-psią siłą, by odnaleźć przyjaciela i podać mu pomocną łapę.

„Carte blanche” to dramat z Andrzejem Chyrą w roli głównej. Kacper (Andrzej Chyra), uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii z lubelskiego liceum, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Mężczyźnie, z powodu wady genetycznej, grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed przełożonymi problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić do matury swoich uczniów. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor (Arkadiusz Jakubik). Kacper, zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy (Urszula Grabowska) i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy, Klarze (Eliza Rycembel), która ukrywa swój własny sekret.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking