Jeźdźcy, tabory i śpiew

Uaktualniono: 21.06.2019 / Sekcja: / drukuj / pdf
tańczące na scenie Romki fot. W. Baran

To będzie bardzo barwna i głośna impreza w parku Chopina – na 23 czerwca zaplanowano Wieczór z Romami! W programie są koncerty romskich muzyków i pokazy ujeżdżania koni. Zarezerwujcie sobie czas od godz. 16.00.

Gospodarzami piętnastej edycji popularnej imprezy będą Romowie, którzy zaproszą gliwiczan do poznania ich kultury i wspólnej zabawy. Festiwal muzyki romskiej jest organizowany w naszym mieście co roku. Wielką popularnością cieszą się kawalkada jeźdźców i pokaz ujeżdżania koni. Także 23 czerwca chętni pod okiem doświadczonych jeźdźców będą mogli spróbować swoich sił w jeździe konnej.

Na wystawie starych fotografii będzie można zobaczyć, jak wyglądały dawne tabory. Podczas imprezy będzie także okazja, by skosztować romskiej kuchni. Głównym punktem Wieczoru z Romami będą koncerty. Wystąpi gwiazda cygańskiej muzyki – Liza, bardzo lubiani przez gliwiczan Gipsy Boys, Tulipan, Maxoo, Hamo Family i Albano.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Romów w Gliwicach. Wieczór z Romami objął patronatem Prezydent Miasta Gliwice. Projekt jest dofinansowany z miejskiego budżetu. (mm)

występ muzyków romskich
fot. S. Zaremba / UM Gliwice

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking