Ile wyrazów TY ułożysz?

Dodano: 29.06.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf

W najbliższy weekend, 30 czerwca i 1 lipca w Gliwicach odbędzie się jeden z największych turniejów scrabblowych w Polsce. Regionalne z nazwy zawody już przyciągnęły do plansz najlepszych graczy z całego kraju, na czele z wywodzącym się z Gliwic Bartoszem Morawskim, aktualnym Mistrzem Polski w Scrabble.

Zarazem formuła turnieju zaprasza na rozgrywki osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę w tę najpopularniejszą grę słowną, grają w scrabble towarzysko, w gronie rodziny czy znajomych.

Turniej odbędzie się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6 w Gliwicach, mieszczącej się przy ulicy Jasnogórskiej 15-17. W sobotę 30 czerwca rozgrywki rozpoczną się o godzinie 12.00, w niedzielę 1 lipca o 9.30. Możliwym jest zagranie w tylko części zawodów.

Na wszystkie osoby czekają pamiątkowe koszulki i liczne nagrody, w tym bardzo duża liczba książek, w których szczególnie rozmiłowane są scrabblujace osoby. Organizatorzy zapewniają poczęstunek w trakcie turnieju, łącznie z obiadem w sobotę.

Zapisać się można zarówno przez stronę Polskiej Federacji Scrabble (www.pfs.org.pl) jak i bezpośrednio przed turniejem. Na stronie znajdują się informacje związane z harmonogramem zawodów. Osoby, które zjawiają się pierwszy raz na mistrzostwach organizowanych pod patronatem PFS nie ponoszą żadnych opłat – już dziś zgłosiło się 8 debiutujących graczek i graczy.

Organizatorami turnieju są Uczniowski Klub Sportowy „Anagram” z Zabrza, Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach oraz gospodarz zawodów, Szkoła Podstawowa nr 6.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking