Hans Zimmer Tribute Show. Fakty + ułatwienia w dojeździe!

Uaktualniono: 31.01.2020 / Sekcja: / pdf
koncert na wielkiej sali z wyśiwetloną sceną z filmu „Gladiator” na ekranie fot. materiały organizatora

W sobotę 1 lutego Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Macieja Sztora wykona koncert muzyki filmowej poświęcony twórczości Hansa Zimmera. W Arenie Gliwice (ul. Akademicka 50) partie solowe zaśpiewa Anna Lasota.

Całość wzbogacą fragmenty filmów na ekranie kinowym. Podczas koncertu w Arenie Gliwice zaprezentowane zostaną oryginalne suity orkiestrowe m.in. z takich kinowych hitów jak: „Gladiator", „Incepcja”, „Interstellar”, „Twierdza”, oraz „Piraci z Karaibów”. Specjalnie dobrany autorski repertuar pozwoli docenić bogactwo stylistyczne i talent jednego z najwybitniejszych współczesnych twórców muzyki filmowej.

Hans Zimmer to bez wątpienia jeden z najsłynniejszych kompozytorów muzyki filmowej.  Stworzył ścieżki dźwiękowe do ponad 150 obrazów – od kasowych superprodukcji, przez seriale i filmy dokumentalne do niszowych projektów. Mistrzowska umiejętność ilustracji obrazu za pomocą szerokiego spektrum muzycznych barw to wizytówka niemieckiego kompozytora, który jako pierwszy w historii kina osiągnął status międzynarodowej gwiazdy.

Ułatwienia w dojeździe!

Aby ułatwić uczestnikom dwóch sobotnich koncertów dojazd do Areny Gliwice, a później wyjazd z miasta, pracownicy Centrum Sterowania Ruchem w Gliwicach za pomocą komunikatów wyświetlanych na tablicach zmiennej treści będą proponować różne warianty drogi dojazdu celem ominięcia najbardziej zatłoczonych miejsc.

Podjęto także decyzję o otwarciu dla ruchu na czas trwania imprezy odcinka ulicy Akademickiej od ul. Skłodowskiej-Curie do ul. Wrocławskiej – jako alternatywnej drogi, z której będą mogli skorzystać wyjeżdżający z koncertu w hali Arena Gliwice.

(AG)

ul. Akademicka
fot. ZDM Gliwice
ul. Akademicka
fot. ZDM Gliwice
ul. Akademicka fot. ZDM Gliwice
ul. Akademicka fot. ZDM Gliwice

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking