Gliwicka multiinstrumentalistka z Rekordem Polski

Uaktualniono: 14.08.2019 / Sekcja: / drukuj / pdf
Natalia Jasińska Natalia Jasińska (fot. materiały promocyjne)

Natalia Jasińska ustanowiła oficjalny Rekord Polski na wykorzystanie największej liczby instrumentów do zagrania jednej melodii. „Love me tender” Elvisa Presleya wykonała na... 71 instrumentach. Brawo!

Wykonania były rejestrowane na różnych instrumentach, w różnych lokalizacjach. Jasinka (sceniczny pseudonim Natalii Jasińskiej) na bicie rekordu poświęciła cały rok. Na czym ona nie zagrała! Była mandolina, okaryna, wiolonczela, harmonijka ustna, różne rodzaje pianina, skrzypce, liry korbowe i flety, a także wiele więcej. Nagranie wraz ze spisem instrumentów jest dostępne na kanale na YouTube'ie Natalii (KLIK).

Natalia Jasińska jest inżynierem automatyki i robotyki z dyplomem Politechniki Śląskiej, absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej im. L. Różyckiego w Gliwicach (w klasach skrzypiec i klarnetu), studentką wokalistyki na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Ma wiele talentów – muzycznych i nie tylko. Koncertowała z Orkiestrą Detą KWK Sośnica i Gliwicką Orkiestrą Kameralną. W 2017 roku wywalczyła wyróżnienie w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. L. Różyckiego w Gliwicach. Jury przewodniczył światowej sławy tenor Wiesław Ochman. Była także laureatką Stypendium Prezydenta Miasta Gliwice. (mm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking