Film do... słuchania

Dodano: 11.10.2017 / Sekcja: / drukuj / pdf

Meryl Streep jako Florence Foster Jenkins (fot. materiały promocyjne)

Październikowy seans z audiodeskrypcją to będzie prawdziwa gratka – kino Amok wyświetli film „Boska Florence” o... najgorszej śpiewaczce świata. Mocne wrażenia dźwiękowe gwarantowane!

Ludzie mogą powiedzieć, że nie umiałam śpiewać, ale nikt nie powie, że nie śpiewałam ‒ stwierdza postać grana przez Meryl Streep w filmie Stephena Frearsa.

I istotnie – filmowa biografia Florence Foster Jenkins wypełniona jest muzyką. Srodze zawiedzie się jednak ten, kto liczy na sopranowe popisy głównej bohaterki – Jenkins (postać autentyczna) pozbawiona jest głosu i słuchu. Nie brakuje jej jednak wdzięku i umiejętności zjednywania sobie ludzi – co sprawia że jej koncerty, choć dramatycznie słabe pod względem wykonawczym, zawsze odbywają się przy pełnej widowni.

Kariera Boskiej Florence toczy się przy wsparciu męża, też artysty (w tej roli przezabawny Hugh Grant) – jednak nawet jego opadają wątpliwości, gdy Jenkins decyduje się zakończyć karierę w... Carnegie Hall. Czy świątynia muzyki wytrzyma starcie z antytalentem Florence? A może najgorsza śpiewaczka świata zbierze owacje na stojąco? O tym będzie można się przekonać w czwartek 19 października. O godz. 16.15 kino Amok wyświetli film z audiodeskrypcją dla osób niedowidzących. Lektor będzie na bieżąco przekazywał widzom opisy scen wizualnych. (mm)

kadr