Aktualności | Fabryka języka. Poznaj tajniki kaligrafii!

Fabryka języka. Poznaj tajniki kaligrafii!

Fot. Pexels

Fabryka języka. Poznaj tajniki kaligrafii!

Opublikowane: 28.05.2024 / Sekcja: Kultura 

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach ponownie zaprasza do „Fabryki języka”, tym razem otwierając przed czytelnikami arcyciekawy świat kaligrafii. Chcecie wiedzieć, jak posługiwać się narzędziami pisarskimi, poznać zasady budowy liter albo nauczyć się unikać błędów? Koniecznie zajrzyjcie na warsztaty „Słowem pisane”, które odbędą się 5 czerwca.

Podczas zajęć uczestnicy poznają m.in. historyczne kroje pisma i okoliczności ich powstania. Nauczą się, jak posługiwać się narzędziami pisarskimi, przede wszystkim stalówką. Poznają ważne w paleografii pojęcia. Będą czerpać z licznych inspiracji literackich, a czasem nawet łączyć kaligrafię z innymi sztukami plastycznymi.

Warsztaty poprowadzi Marianna Siedlaczek – z wykształcenia germanistka, absolwentka studiów podyplomowych w zakresie przygotowania psychologiczno-pedagogicznego oraz kształcenia wczesnoszkolnego z wychowaniem przedszkolnym. Pasjonatka pięknych liter, z kaligrafią związana od 7 lat. Prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie całego kraju. Z początkiem 2023 roku założyła pracownię kaligrafii „wykwintne.litery”, w której tworzy i realizuje kreatywne projekty.

Zajęcia rozpoczną się o godz. 17.00 w Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17) i odbędą się w ramach „Fabryki języka” – projektu dofinansowanego z programu „Ojczysty dodaj do ulubionych – 2024” Narodowego Centrum Kultury. Przeznaczone są dla osób dorosłych – zarówno początkujących, jak i posiadających już doświadczenie kaligraficzne. Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zapewni wszystkie niezbędne materiały.

Uwaga! Obowiązują zapisy: instrukcyjny@biblioteka.gliwice.pl lub 32/238-26-24.

Podczas warsztatów zapewnione będą pętla indukcyjna oraz dostępność architektoniczna. Więcej na biblioteka.gliwice.pl. (bb/MBP)

Plakat