Dzień Dziecka 2019. Mnóstwo atrakcji dla dzieci

Uaktualniono: 31.05.2019 / Sekcja: / drukuj / pdf
dzieci w parku fot. A. Ziaja / UM Gliwice

Spektakl teatralny, koncerty młodych gwiazd, seanse filmowe dla małych widzów i mnóstwo ciekawych warsztatów to nasze propozycje dla najmłodszych z okazji ich święta. W Dzień Dziecka w Gliwicach nie zabraknie atrakcji.

1 czerwca między godz. 12.00 a 19.00 Miasto Gliwice zaprasza do parku Chopina na wielki piknik rodzinny. Wśród atrakcji dla najmłodszych będzie między innymi fantastyczne miasteczko cyrkowe, laserowy labirynt i artystyczny pokaz baniek mydlanych. Dla małych sportowców zorganizowana zostanie rowerowa akademia juniora. O godz. 17.30 na scenie rozpoczną się koncerty. Dla gliwiczan zaśpiewają dwie przebojowe dziewczyny – Agata Gładysz i Olivia Klinke. Wystąpi także 16-latek z gitarą – Bartek Kaszuba. Wstęp na wszystkie atrakcje będzie wolny.

Teatr Miejski w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57) z okazji Dnia Dziecka postawi na magię. 1 czerwca między godz. 15.00 a 18.00 zaplanowano piknik w klimacie „Malutkiej Czarownicy”, spektaklu dla młodych widzów w reżyserii Daniela Arbaczewskiego. Młodzi teatromani nauczą się latać na miotłach, zobaczą też magiczne pokazy. Uczestnictwo w czarodziejskim festynie będzie bezpłatne. Na godz. 16.00 zaplanowano przedstawienie „Malutka Czarownica”, czyli zakręconą historię sympatycznej czarownicy, która choć bardzo stara się być groźna, robi więcej dobrego niż złego.

W kinie Amok (ul. Dolnych Wałów 3) obchody Dnia Dziecka rozciągną się na cały weekend. 1 i 2 czerwca odbędą się cztery spotkania z najciekawszymi filmami dla młodych widzów. Najmłodsi zajrzą do ekoświata Mami Fatale i wezmą udział w cyrkowych warsztatach, a później premierowo obejrzą przygody „Basi 2”. Będzie też okazja zobaczyć nową serię „Pamiętników Florki” i wziąć udział w baśniowych warsztatach. Na zakończenie pełnego wrażeń weekendu widzowie Amoku poznają największe perełki polskiej animacji.

Także w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) 1 czerwca zaplanowano coś specjalnego dla najmłodszych. W niezwykłą podróż po Huculszczyźnie zabierze dzieci Parparusza, czyli Katarzyna Jackowska-Enemuo. W muzealnym ogrodzie opowie pasjonujące mity, legendy i podania, pełne folkloru i dawnych wierzeń. Początek o godz. 11.00.

W Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17) 1 czerwca o godz. 10.00 rozpocznie się mobilna gra miejska dla drużyn minimum dwuosobowych. W „Kosmiczną podróż z Małym Księciem” uczestnicy zabawy wyruszą wyposażeni w swoje smartfony. To ważne, żeby w każdej drużynie oprócz dziecka wzięła udział osoba pełnoletnia. Uczestnictwo w zabawie jest bezpłatne, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja na adres mejlowy instrukcyjny@biblioteka.gliwice.pl. (mm)

Dzień Dziecka
fot. A. Ziaja / UM Gliwice
Dzień Dziecka
fot. A. Ziaja / UM Gliwice
Dzień Dziecka
fot. A. Ziaja / UM Gliwice
Dzień Dziecka
fot. A. Ziaja / UM Gliwice

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking