Autobusem S11 na koncert Scorpions w Arenie Gliwice

Uaktualniono: 19.07.2019 / Sekcja: / pdf
Scorpions Scorpions (fot. materiały organizatora)

Zespół Scorpions 21 lipca o godz 20.30 wystąpi w Arenie Gliwice. Pełna trasa światowego tournée biegnie m.in. przez: Francję, Hiszpanię, Szwajcarię, Włochy, Wielką Brytanię i Polskę. Na koncert będzie można dojechać specjalnie uruchomioną linią S11.

 Linia kursować będzie na dotychczasowej trasie przejazdu, tj. w relacji okrężnej: Gliwice Kaszubska – Gliwice Plac Piastów – Gliwice Dworzec PKP – Gliwice Plac Piastów (stanowisko nr 3) – Gliwice Strzody – Gliwice Łużycka – Gliwice Kaszubska.
Z częstotliwością:

  • co 30 minut w godzinach: 16:00 – 17:00,
  • co 10 minut w godzinach: 17:00 – 20:00 oraz 22:30 - 24:00.

Niezmiennie, od wielu lat piosenki Scorpionsów podbijają rynek muzyczny, wywołując emocje wśród słuchaczy. Ilość fanów, których oczarowali, jest ogromna. W repertuarze supergrupy nie brak kawałków o mocnym rockowym brzmieniu, jednak w Polsce najczęściej kojarzeni są z będącą symbolem zachodzących w latach 90. przemian społeczno-politycznych balladą „Wind of Change” z 1990 roku.

Formacja już kilkukrotnie zapowiadała zakończenie kariery, jednak nieustannie wydaje nowe płyty i koncertuje. Scorpions to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na świecie. Na cześć grupy drużyna hokejowa z Hanoweru, rodzinnego miasta muzyków, przyjęła w 1996 roku nazwę Wedemark Scorpions (od 1997 roku gra jako Hannover Scorpions). Od 2003 roku skład zespołu zasila znakomity polski gitarzysta Paweł Mąciwoda. (Arena Gliwice)

Jak szybko i bez utrudnień dojechać na koncert? Centrum Sterowania Ruchem w Gliwicach sugeruje kierowcom wjeżdżającym do Gliwic Drogową Trasą Średnicową od strony Katowic, aby kierowali się do zjazdu na ulicę Kujawską (w rejonie Gliwickiej Giełdy Samochodowej).
Warto również zwracać uwagę na tablice zmiennej treści, rozmieszczone przy drogach na terenie miasta oraz na DTŚ,  na których na bieżąco wyświetlane będą aktualne informacje drogowe.

Więcej informacji na stronie Areny Gliwice.

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking