Adaptacja klasycznej baśni

Dodano: 07.03.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf

fot. M. Mickielewicz / UM Gliwice

„Mała Syrena” według Hansa Christiana Andersena będzie 13. premierą Teatru Miejskiego w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57). Spektakl wejdzie na afisz 10 marca.

Chcemy odejść od disneyowskiej Ariel i wrócić do literackiego pierwowzoru Andersena – mówi Wiktoria Czubaszek, odtwórczyni głównej roli w spektaklu reżyserowanym przez Martynę Majewską.

W tym celu młodzi twórcy odkurzą stare jak świat pytanie – „czym jest miłość?”. Aktorów na scenie (między innymi Wiktorię Czubaszek i Alinę Czyżewską) wesprą aktorzy w projekcjach wideo (wśród nich Karolina Burek i Dominika Majewska). Poza nowy mediami w Teatrze Miejskim w Gliwicach będzie można podziwiać scenografię autorstwa Anny Haudek – współczesną i metaforyczną.

Główna bohaterka nie będzie tradycyjną, piękną księżniczką… postać ta ma zadziornie wpisywać się w aktualny nurt #dreambigprincess, zachęcający dziewczynki do walki o swoje marzenia i miejsce w świecie – mówi Agnieszka Skowronek, rzecznik prasowy Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Spektakl jest przeznaczony dla dzieci od 7 lat. Na pierwsze przedstawienia nie ma już wolnych miejsc. Informacje o repertuarze i biletach są publikowane na stronie teatr.gliwice.pl.

(mm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking