Biblioteka świętuje 70-lecie

Dodano: 26.01.2016 / Sekcja: / drukuj / pdf

Biblioteka świętuje 70-lecie

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach kończy 70 lat. Warto odwiedzać naszą jubilatkę, bo na czytelników czekają nie tylko zbiory książkowe i multimedialne, ale też wiele ciekawych wydarzeń.

W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach obchodzi swoje 70-lecie. Zamiast 70. świeczek na torcie przygotowuje 70 niezwykłych wydarzeń. Ale to tylko część spośród bogatej kulturalnej oferty, którą Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach ma dla naszych mieszkańców.

Bogna Dobrakowska, dyrektor MBP w Gliwicach

- Dzieci zapraszamy na zabawę inspirowaną literaturą. Tym razem głównym przedmiotem będą klocki Lego i literatura dziecięco-młodzieżowa. Zapraszamy do Lego Questów. Raz na miesiąc ogłosimy tematykę inspirowaną właśnie literaturą. Dzieci mogą budować z klocków Lego rozmaite, inspirowane tymi treściami budowle – bądź działając u nas w bibliotece (mamy nowe zasoby klocków lego), bądź tez budując te swoje wymyślone miasta, osoby, światy, konstrukcje w domach.

Nowy cykl na 12 miesięcy: będą to podróże po świecie, ale z literaturą oczywiście w tle – jak przystało na bibliotekę. W styczniu rozmawiamy o tym, co francuskie wokół nas i co warto w Paryżu, we Francji polecić.

Mamy jeszcze jeden cykl nowy, który również będzie realizowany w Biblioforum, o dość zaskakującej, jak na bibliotekę, nazwie. Będzie to cykl warsztatów dla kowali. Myślę, że sprawę wyjaśni podtytuł: jak skutecznie wykuć swój los. Zapraszamy coach’a, będziemy mówić o asertywności, będziemy mówić o tym, jak pisać pisma użytkowe, jak zaprezentować się w nowym miejscu pracy.

Chcąc odwdzięczyć się naszym mieszkańcom za to, że chcą do nas przychodzić, że nam zaufali, że są z nami w przeróżnych wydarzeniach, organizujemy dla nich, z okazji 70-tki biblioteki 70 znakomitych imprez i uroczystości.

Zapytaliśmy gliwiczan czego, z okazji tej okrągłej rocznicy, życzą naszej bibliotece.

Pan Wiesław

- Żeby utrzymała się przez co najmniej kolejne 170 lat ze wspaniałymi zbiorami.

Pan Stanisław

- Żeby dużo czytelników miała i żeby było dużo nowych wydawnictw

Pani Iwona

- Odkąd weszli w system komputerowy to to jest szalona wygoda. Faktycznie – jak zamówię książkę to informację dostaję do domu (co jest bardzo cenne), przypominanie też jest bardzo cenne, o tym, żeby oddać książkę, Nie no lubię to miejsce po prostu. Lubię to miejsce.

Pan Waldemar

- No żeby dalej tak było, żeby trwała.

Pani Mira

- spokojnej pracy, fajnych czytelników, czytelniczek no i wszystkiego dobrego