Aktualności | Co robić w 𝗪𝗘𝗘𝗞𝗘𝗡𝗗 𝘄 𝗚𝗟𝗜𝗪𝗜𝗖𝗔𝗖𝗛?: 21–23 marca

Troje młodych ludzi na tle kamienicy, nad nimi napis: Co robić w weekend w Gliwicach

Co robić w 𝗪𝗘𝗘𝗞𝗘𝗡𝗗 𝘄 𝗚𝗟𝗜𝗪𝗜𝗖𝗔𝗖𝗛?: 21–23 marca

Opublikowane: 20.03.2025 / Sekcja: Dzieje się  Kultura 

Wiosnę powitamy kulturalnie –  przed nami weekend pełen rozmaitych propozycji! Co będzie działo się w mieście? Sprawdźcie.

piątek 21 marca

  • Podczas wieczoru poetycko-muzycznego w Filii nr 16 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Przedwiośnie 2) Krzysztof Kasperczyk przeczyta swoje wiersze przy akompaniamencie Marka Bińka. Początek o godz. 17.00. Wstęp wolny.
  • Muzeum w Gliwicach zaprasza na wykład inaugurujący nowy cykl „O znaczeniu pojęć. Ontologiczne uwarunkowania – kulturowe konsekwencje”. Początek o godz. 17.00 w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8A). Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
  • Forum Poezji z udziałem Jakuba Kornhausera, Juliusza Pielichowskiego i twórczością Adama Zagajewskiego rozpocznie się o godz. 18.00 w Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17). Wstęp wolny.
  • W Cechowni (ul. Bojkowska 35A) o godz. 20.00 wystąpi Maciej Lipina.

sobota 22 marca

  • W Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4–5) odbędą się warsztaty muzyczne dla dzieci z cyklu „Mini Nutki” – o godz. 9.00 dla dzieci od 4. miesiąca życia do 3 lat, a o godz. 10.00 dla dzieci od 4 do 7 lat. Zapisy – tel. 504-676-972 lub e-mail: zapisysar@gmail.com.
  • O godz. 18.00 w Kinie Amok (ul. Dolnych Wałów 3) rozpocznie się spotkanie „Dobry Wieczór z płytą winylową – Led Zeppelin”. O godz. 20.00 wyświetlony zostanie film „Becoming Led Zeppelin”.
  • Galeria Sztuki Współczesnej ESTA (ul. Raciborska 8) zaprasza o godz. 18.00 na oprowadzanie autorskie po wystawie „Pozdrowienia z Polski”.

niedziela 23 marca

  • W PreZero Arenie Gliwice (ul. Akademicka 50) – w ramach „Poranków Teatralnych” – grupa Lufcik na Korbkę zaprezentuje „Bajkę do zjedzenia”. Początek spektaklu o godz. 12.00.
  • „Piękna złośnica” to propozycja Kina Amok z cyklu „Sztuka na ekranie”. Seans rozpocznie się o godz. 16.00.
  • O godz. 16.00 Teatr Muzyczny Wit-Wit (ul. Jana Pawła II 15) przedstawi bajkę muzyczną „Przygody Pipi”.
  • Rusza Ogólnopolski Niezależny Festiwal Animacji O!PLA. O godz. 16.15 Kino Amok wyświetli program dla grupy przedszkolnej (3–6 lat).
  • O godz. 19.00 w podwórku PaskudoFonii (ul. Bednarska 8) zabrzmi koncert „Zuzanna – poziomkowe przywitanie wiosny”.
  • Tegoroczną Wiosnę z Fryderykiem zainauguruje o godz. 19.30 koncert Mateusza Dubiela w Palmiarni Miejskiej (ul. Fredry 6).

Wszystkie wydarzenia są publikowane w aplikacji [GAMA] i na gama.gliwice.eu. Jesteś organizatorem? Dodaj swoje wydarzenie do kalendarza poprzez formularz. (bb)