Gliwiccy mistrzowie rekrutacji

Dodano: 14.02.2017 / Sekcja:

Gliwicka firma informatyczna Future Processing wyprodukowała najlepszy film rektutacyjny w Polsce. Wyróżnienie zostało wręczone w czasie gali konkursu EBKreator, organizowanego przez serwis rekrutacyjny GoldenLine. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 100 firm.

W nagrodzonym filmie spółka prezentuje projekt badawczo-rozwojowy pn. Enhancing the diagnostic efficiency of dynamic Contrast-enhanced imaging in personalised Oncology by extracting New and Improved Biomarkers (ECONIB), realizowany wspólnie z Centrum Onkologii – Instytut im. M. Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach. Celem filmu było zrekrutowanie do projektu inżynierów, których zadaniem jest stworzenie i dostarczenie innowacyjnego produktu, który zostanie wdrożony w codziennej praktyce klinicznej dla poprawienia skuteczności diagnozy i leczenia pacjentów z chorobami nowotworowymi. System ten nie tylko pozwoli na ekstrakcję i analizę nowych oraz ulepszonych biomarkerów, ale także ułatwi analizę dużej liczby obrazów medycznych o różnych modalnościach (pochodzących z różnych ośrodków klinicznych i badawczych). Ekstrakcja i analiza odpowiednich cech z obrazów może pozwolić na lepsze planowanie terapii pacjentów z chorobami nowotworowymi.

Odbiorcami filmu są inżynierowie-pasjonaci, specjalizujący się w językach oprogramowania C#, C++ i technologiach webowych, interesujący się wizją komputerową, diagnostyką obrazową, algorytmami, big data i uczeniem maszynowym. W tak skomplikowanej sprawie niezbędne było wyjątkowe podejście, co doceniło jury konkursu. - Za najlepsze  wideo wizerunkowo-rekrutacyjne, komisja uznała zgłoszenie firmy Future Processing i film „Better Future - Medical Imaging Project”. Doceniamy kreatywność godną Rembrandta! Rozpoznawalny, zapadający w pamięć motyw, humor i opowiedziana historia sprawiła, że w tej kategorii nie mogło być innego zwycięzcy – uzasadniono werdykt.

- Punktem wyjścia dla twórców filmu było zadanie sobie pytania: co by było gdyby czegoś nie wynaleziono? Co może się jeszcze wydarzyć w przyszłości? Są w historii chwile przełomowe, gdy wynalazek pchał ludzkość na nowe tory. Uczestniczyliśmy w takich przełomach. I obecnie stoimy przed kolejnymi - tu i teraz mamy szansę wpłynąć na bieg wydarzeń i lepszą przyszłość, dzięki wiedzy naszych inżynierów  – powiedziała odbierając nagrodę Patrycja Dobrowolska, marketing manager FP. 

Nagrodzony film jest częścią kampanii Better Future, która pokazuje możliwości rozwoju w Future Processing w obszarach związanych tworzeniem oprogramowania ze zdrowiem, nieruchomościami, planetą oraz miastem: https://better.future-processing.pl/.

Future Processing (w skrócie FP) to gliwicka firma informatyczna, która od 2000 r. specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania komputerowego na potrzeby międzynarodowego handlu, przemysłu i usług.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking