Nowe technologie medyczne w Nowych Gliwicach

Dodano: 14.05.2015 / Sekcja:
IT w zdrowiu - plakat konferencji

Podczas II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „IT w zdrowiu" przedstawiele branży medycznej debatują, jak efektywnie wykorzystywać nowe technologie w medycynie i jak finansować nowatorskie projekty.

Konferencja „IT w zdrowiu. Polskie zdrowie w przeddzień elektronicznej dokumentacji medycznej" organizowana jest przez Śląską Sieć Metropolitalną we współpracy z  Miastem Gliwice. Panele odbywają się 13 i14 maja 2015 r. w Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice”. Przedmiotem konferencji są najnowsze trendy technologii w medycynie, w tym sprzęt i rozwiązania wdrożeniowe oraz rozwiązania IT dla służby zdrowia, takie jak systemy informatyczne wspierające zarządzanie służbą zdrowia oraz rozwiązania mobilne dla lekarzy.

Zastępca Prezydenta Gliwic Krystian Tomala był gościem konferencji

Otwierając konferencję zastępca prezydenta Gliwic Krystian Tomala podkreślił, że nie ma nowoczesnej medycyny bez wykorzystywania zdobyczy technologicznych i najnowszych osiągnięć nauk ścisłych.  Z kolei zarządzanie placówkami służby zdrowia wymaga wiedzy, w uzupełnianiu której pomocne mogą być właśnie takie konferencje jak ta, organizowana w Gliwicach.

konferencja zgronadziła szerokie grono przedstawicieli branży medycznej

Jednym z punktów odniesienia są, wdrażane i zaplanowane do wdrożenia, rozwiązania wynikające ze strategii zmian w systemie ochrony zdrowia  - między innymi elektroniczna dokumentacja medyczna, e-recepta, e-rejestracja oraz techniczno-prawne aspekty ich funkcjonowania. Ważnym zagadnieniem konferencji jest również mobilność – jako rozwiązanie indywidualne wkraczające do praktyki lekarskiej  i narzędzie wspierające zarówno diagnostykę jak i zarządzanie własną działalnością.

Wydarzeniu towarzyszą targi podmiotów działających w sektorze zdrowia, takich jak: producenci i dystrybutorzy sprzętu medycznego, oprogramowania dla placówek ochrony zdrowia, firmy farmaceutyczne. Szczegółowe informacje o Konferencji znajdują się na stronie: www.konferencjaith.pl

konferencji towarzyszyly targi branżowe

konferencji towarzyszyly targi branżowe

konferencji towarzyszyly targi branżowe

fot.Z.Daniec

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking