Aktualności | Logistyka daje pracę

Logistyka daje pracę

Logistyka daje pracę

Opublikowane: 18.05.2016 / Sekcja: Biznes  Miasto 

W gliwickiej strefie ekonomicznej powstał pierwszy magazyn w ramach centrum logistycznego Goodman Gliwice Logistics Centre. Na powierzchni 22 tys. m2 znalazło się miejsce dla magazynów i biur.

Obiekt jest już zagospodarowany przez najemców i firma Goodman planuje rozbudowę centrum do 51 tys. m2.

Pierwszym klientem Goodman Gliwice Logistics Centre została firma Zarys International Group, wiodący producent i dostawca sprzętu medycznego. Zarys zajął magazyn o powierzchni 9 tys. m2 i zapowiedział, że przy dystrybucji produktów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej zatrudni ponad 100 osób. Pozostała część budynku, czyli 13 tys. m2, została wynajęta operatorowi logistycznemu.

Cieszymy się, że oprócz wsparcia celów biznesowych klientów, nasza inwestycja przyczynia się do tworzenia nowych miejsc pracy w Gliwicach. Wraz z rozbudową naszego parku i rosnącym zapotrzebowaniem klientów, zatrudnienie będzie wzrastać – powiedział „Miejskiemu Serwisowi Informacyjnemu – Gliwice” Maciej Madejak, dyrektor ds. rozwoju biznesu na Polskę w Goodman.

Goodman jest zintegrowaną grupą działającą jako właściciel, deweloper i zarządzający powierzchniami przemysłowymi i biznesowymi w Europie Kontynentalnej, Wielkiej Brytanii, Australii, Ameryce Północnej, Brazylii oraz regionie Azji Pacyficznej. W Gliwicach działa od 2015 r. Wybór miejsca nie był przypadkowy.

Wybraliśmy Gliwice jako miejsce naszej inwestycji ze względu na połączenie atutów miasta i regionu Górnego Śląska. Przy podejmowaniu decyzji szczególnie istotny był dla nas dostęp do wykwalifikowanych pracowników i strategiczna lokalizacja. Goodman Gliwice Logistics Centre stwarza naszym klientom optymalne warunki do krajowej i międzynarodowej dystrybucji dzięki dogodnemu położeniu i znakomitej infrastrukturze drogowej, która zapewnia bezpośrednie połączenie z sześcioma miastami stołecznymi w Europie w promieniu 600 km, jak Berlin, Bratysława, Praga, Budapeszt, Wiedeń czy Warszawa – tłumaczy Maciej Madejak.

Firma Goodman jest zadowolona z lokalizacji przy DK 88 i między autostradami A1 i A4, które krzyżują się w Gliwicach, dlatego planuje budowę kolejnych magazynów o łącznej powierzchni 29 tys. m2.

Ciągły rozwój podstrefy to nowe inwestycje i kolejne miejsca pracy, które wpływają na rozwój gospodarczy miasta, ale też istotne wpływy do miejskiej kasy. W 2015 r. dochody budżetu Miasta Gliwice z podatku od nieruchomości płaconego przez podmioty działające na terenie gliwickiej podstrefy KSSE wyniosły ponad 24 mln zł. W 2016 r. będzie to już ponad 28,4 mln zł, a w 2017 r., według prognoz, ponad 36 mln zł. Wzrost związany jest z pojawieniem się nowych budynków i obiektów, które zostaną opodatkowane oraz wygaśnięcie ustawowego zwolnienia z podatku od nieruchomości dla fabryki Opla. W latach 2010-2016, z podatku od nieruchomości płaconego przez firmy działające w podstrefie, do miejskiego budżetu wpłynęło ponad 141 mln zł. (mf)