Nadjeżdża gliwicki bolid

Dodano: 05.10.2016 / Sekcja:
bolid

fot. materiały PolSl Racing

Studenckie Koło Naukowe PolSl Racing zaprezentuje w listopadzie swoje najnowsze dzieło – wyścigowy bolid własnej konstrukcji, który miał okazję już debiutować na Węgrzech podczas zawodów Formula Student.

Twórcy bolidu z wydziału Mechanicznego Technologicznego podkreślają, że zbudowanie pojazdu wymagało wytężonej pracy i wsparcia technicznego, a także finansowego.

Zapowiadają też oficjalną prezentację bolidu w listopadzie oraz dodatkową rekrutację do swojego zespołu. – Chcielibyśmy usprawnić bolid by częściej startować w zawodach Formula Student. Dodatkowo mamy w planach rozpoczęcie budowy nowego bolidu – mówi Krzysztof Adamczak, Team Leader PolSl Racing.

fot. materiały PolSl Racing

W lipcu bolid przeszedł już chrzest bojowy w węgierskiej miejscowości Gyor startując w zawodach Formula Student. Brało w nich udział 50 zespołów z całego świata. –  Sam start w tak prestiżowych zawodach jest ogromnym sukcesem, wypracowanym przez wielu studentów w przeciągu trzech lat istnienia naszego Koła – podkreśla inż. Krzysztof Adamczak.

fot. materiały PolSl Racing

W trakcie zawodów studenci prezentowali swój projekt sędziom pod kątem biznesowym oraz kosztorysowym, a także testowali techniczne możliwości pojazdu takie, jak: przyspieszenie (na odcinku 75 km), jazda po ósemce (dwa okrążenia po torze w kształcie ósemki), szybki przejazd i jazda wytrzymałościowa (34 okrążenia na torze). Bolid startując w różnych konkurencjach dostawał od sędziów określoną ilość punktów. – Po zsumowaniu wszystkich punktów zajęliśmy 18 miejsce. Taki wynik jest ogromnym sukcesem zważywszy na to, że nasz bolid startował pierwszy raz i udało nam się wyprzedzić zespoły, które startują w tych zawodach od lat – podsumowuje Krzysztof Adamczak. (pm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking