„Serce miłości”

Dodano: 23.11.2017 / pdf
Czas wydarzenia: 
2017-12-01 20:00
Miejsce wydarzenia: 
kino Amok
Tematyka wydarzenia: 
projekcja dramatu
Organizator: 
kino Amok

Miłość doskonała. Istnieje? Nie istnieje? Być może dowiemy się tego z filmu „Serce miłości”. Zapraszamy na spotkanie z twórcami. Naszymi gośćmi będą: Kuba Kosma (producent) i Przemysław Chruścielewski (montażysta).

Fascynujący portret jednej z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej: performera Wojtka Bąkowskiego oraz poetki i artystki Zuzanny Bartoszek.

Polska, początek XXI wieku. Artystka wymykająca się zaszufladkowaniu i eksperymentujący muzyk. Dwójka outsiderów, których bardzo wiele ze sobą łączy. Androgyniczni, szczupli, bez włosów, często ubrani w identyczne uniseksy – wyglądają jak męska i żeńska wersja tej samej osoby. Ich stan zakochania przypomina perwersyjną wersję narcyzmu, bo patrząc na kochanka, patrzą na własne odbicie. W ich relacji miłość przenika się ze sztuką. Intymnym wyznaniom i gestom nadana zostaje artystyczna forma. I odwrotnie – sztuka jest ich sposobem na życie emocjonalne. Żyją w stworzonym przez siebie świecie, w którym mogą wszystko projektować i kontrolować. Wszystko, oprócz własnych emocji.

Kategorie wydarzenia: