Ochrona i promocja zdrowia

Ochrona i promocja zdrowia

Dodano: 13.06.2013

Zdrowe Gliwice to  projekt przygotowany i realizowany przez Miasto Gliwice, którego celem jest edukacja zdrowotna mieszkańców oraz profilaktyka i promocja zdrowia. Zakres projektu obejmuje spotkania tematyczne ze specjalistami różnych dziedzin oraz konsultacje i badania w ramach jednodniowych akcji zdrowotnych. Krótkie opisy akcji znajdują się poniżej.

Kawiarenka Zdrowia Spotkania zdrowotne ze specjalistami różnych dziedzin połączone z oprawa muzyczną i zdrowym poczęstunkiem.

 

 

Inne ogłoszenia i aktualności zdrowotne

Krew jest i zawsze była symbolem życia. Oddanie krwi jest największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości. Pokażmy swoją solidarność z osobami przebywającymi w szpitalach, którym transfuzje krwi ratują zdrowie, a niejednokrotnie życie poprzez podzielenie się cząsteczką siebie:

- w siedzibie Centrum Krwiodawstwa w Katowicach,

- ambulansach do poboru krwi na akcjach w terenie,

- w Oddziałach Terenowych

Jeżeli:

  • ważysz nie mniej niż 50 kg,
  • jesteś osobą pełnoletnią i nie przekroczyłeś 65 roku życia,
  • jesteś gotów do uratowania komuś życia.

Pamiętaj:

  • zgłaszając się do oddania krwi powinieneś być zdrowy, wypoczęty i po lekkim posiłku,
  • w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypij ok. 2 litry płynu,
  • nie pal papierosów i nie pij alkoholu
  • koniecznie zabierz dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość ( ze zdjęciem ).

Więcej informacji: www.rckik-katowice.pl

 

#mamczasrozmawiac – kampania edukacyjna promująca dialog międzypokoleniowy o zdrowiu, a zwłaszcza o tematach trudnych, takich jak choroby przenoszone drogą płciową, w tym HIV

Co roku odnotowujemy w Polsce około 1 200 zakażeń HIV. Codziennie o zakażeniu dowiadują się średnio trzy osoby. Jedna trzecia z nich to ludzie poniżej 30 lat, ale wzrasta też liczba osób w wieku 50+, u których wykrywany jest HIV. W ubiegłym roku w tej grupie wiekowej rozpoznano 94 zakażenia, a do lipca tego roku już 57. Czy można ograniczyć rozprzestrzenianie się zakażeń HIV? Zdaniem ekspertów z Krajowego Centrum ds. AIDS tak.

Źródłem rzetelnej wiedzy o HIV/AIDS będzie strona mamczasrozmawiac.aids.gov.pl