Miasto Gliwice - Przyszłość jest tu

25 lat samorządności

-A +A
Witamy na stronie Miasta Gliwice

TV GLIWICE.eu

Młodzi, zdolni, najlepsi! 

Dni Gliwickich Młodych Naukowców adresowane są do przedszkolaków, uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz gimnazjalistów. Młodzi gliwiczanie wzajemnie sobie pomagają, a przy tym uczą się. To doskonała forma przekazywania wiedzy.

Co? Gdzie? Kiedy?Co? Gdzie? Kiedy? - Kalendarium wydarzeń

Aplikacja mobilna Gliwice

Aktualności

 • 2017-02-17

  Do 24 lutego można proponować przedsięwzięcia, które miasto będzie mogło zrealizować w przyszłym roku w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. Pierwsze złożone wnioski są już dostępne w Internecie. Najwięcej pomysłów wpłynęło na razie z Trynku.

 • 2017-02-17

  Jak bardzo GLIWICKI BUDŻET OBYWATELSKI będzie  obywatelski, zależy głównie od nas. Jeśli weźmiemy aktywny udział w zgłaszaniu propozycji, a następnie w głosowaniu, przynajmniej jedno zadanie w każdym z 21 gliwickich osiedli zostanie zrealizowane w przyszłym roku.

 • 2017-02-17

  Już 19 lutego w tropikalnych wnętrzach Palmiarni Miejskiej rozgoszczą się... koty. Miejski Zarząd Usług Komunalnych zaprasza na trzecią WYSTAWĘ KOTÓW NIERASOWYCH. To atrakcyjna forma akcji promującej adopcję zwierząt z gliwickiego schroniska.

 • Pexels Photo

  2017-02-17

  Na świecie mamy ponad 2 miliardy komputerów PC. Liczba smartfonów, tabletów i innych podobnych urządzeń już dawno przekroczyła liczbę ludzi na Ziemi. Świat porusza się coraz szybciej, a my musimy za tym nadążyć. Jak w tej zawierusze uniknąć oszustw z użyciem nowych technologii?

 • Michał Rusinek

  Michał Rusinek (fot. J. Ociepa)

  2017-02-17

  19 lutego w kinie Amok odbędzie się Dziecięcy Salonik Filmowy. Gościem spotkania będzie Michał Rusinek, pisarz, tłumacz i literaturoznawca, a przez wiele lat także sekretarz Wisławy Szymborskiej.

 • 2017-02-17

  Czwarta edycja Dni Gliwickich Młodych Naukowców dobiegła końca. W tym roku aż 60 gliwickich uczniów i przedszkolaków święciło triumfy podczas finału w Centrum Edukacyjno-Kongresowym.

 • fot. GTK Gliwice

  2017-02-17

  Zawodnicy GTK Gliwice zmierzą się w sobotę (18 lutego) z drużyną Zetkama Doral Nysa Kłodzko. Spotkanie zostanie rozegrane w gliwickiej hali „Łabędź”.

 • łóżko Luna

  łóżko Luna Basic 2 (fot. materiały stowarzyszenia SezaM)

  2017-02-17

  W marcu zostanie uruchomiona wypożyczalnia sprzętu dla niepełnosprawnych gliwiczan. Nieodpłatnie będzie można wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne czy elektrostymulator mięśni. Już teraz można też zamawiać usługi asystenta.

 • Tarnawski

  fot. agat.wp.mil.pl

  2017-02-17

  Kpt. Aleksander Tarnawski, pseudonim „Upłaz”, został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Order w imieniu prezydenta RP wręczył ostatniemu żyjącemu cichociemnemu wicewojewoda śląski Mariusz Trepka.

 • pierścień

  Pierścień, ok. 1600; szkoła niemiecka lub flamandzka (podobne przykłady odnotowuje się też w sztuce włoskiej końca XVI wieku) ; złoto 900-920, rubin naturalny, emalia żłobkowa, odlew, szlif. Pierścienie tego typu pojawiają się już w 2. połowie XVI wieku, w ikonografii portretowej. Znany przykład z kolekcji Rotschilda prezentuje pierścionek zaręczynowy w podobnym typie, łączący w sobie symbolikę wanitatywną i serdeczną (miłosną). Gliwicki pierścień wpisuje się w symbolikę „loves rings” v gimmel rings, dzięki użyciu rubinu – tu czerwonego kamienia szlifowanego tablicowo (szlif tego typu to kolejny wyznacznik datacji, obok formy kaszty i bizy) (fot. archiwum Muzeum w Glwiicach)

  2017-02-17

  Sekretnik z diamentowym monogramem, bransoleta ze szmaragdem,  ametystowa brosza – 17 lutego  odbędzie się otwarcie wystawy, na której po raz pierwszy zaprezentowana zostanie biżuteria dawna ze zbiorów Muzeum w Gliwicach.

Związek Subregionu Centralnego

Śląski Związek Gmin i Powiatów

Metropolia Silesia

Śląska Organizacja Turystyczna SekapMiejski Serwis Internetowy Gliwice ISSN 1734-5480
Wydawca: Urząd Miejski w Gliwicach, 44-100 Gliwice, Ul. Zwycięstwa 21, centrala tel. 32-231-30-41, faks: 32-231-27-25, www.gliwice.eu

Redaktor naczelny: Nina Drzewiecka, tel.: 32-239-11-38, e-mail: drzewiecka_n@um.gliwice.pl;

Informacje prasowe: Adam Sosnowski, Monika Foltyn, Magdalena Mickielewicz, Patryk Młynek, Katarzyna Kozub-Kulik tel. 32-238-54-80,  e-mail: redaktor@um.gliwice.pl

Ogłoszenia: Agata Grabowska, tel. 32-231-30-44, e-mail: ogloszenia@um.gliwice.pl

Administrator serwisu: Anna Proksa ,tel.: 32-239-12-85, e-mail: proksa_a@um.gliwice.pl

ZASADY PONOWNEGO WYKORZYSTANIA INFORMACJI

PinterestTab Odwiedź na Pintereście profil użytkownika Miasto Gliwice.
FacebookTab
TwitterTab Tweety na temat @Miasto_Gliwice

InstagramTab