Błonie już w remoncie

Dodano: 22.08.2017 / Sekcja:

fot. ZDM w Gliwicach

Zgodnie z zapowiedziami ZDM-u, w Sośnicy ruszyły pierwsze prace remontowe w rejonie ul. Błonie. Obowiązuje tam tymczasowa organizacja ruchu.

Zamknięty został odcinek od ul. Kujawskiej do ronda w rejonie wjazdu do KWK Sośnica. - Dojazd do bram kopalni będzie możliwy przez cały czas trwania robót od strony ulic Pocztowej i Błonie - zapewnia Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach. Objazd dla zamkniętego odcinka wyznaczono ulicami: Kujawską, Dolną, Rymera i Pocztową.

Zakres prac remontowych w rejonie ul. Błonie obejmuje kapitalny remont nawierzchni jezdni, budowę chodnika i drogi dla rowerów. Termin zakończenia modernizacji - grudzień br.

Przypominamy, że, w związku z tymczasową  organizacją  ruchu w tym rejonie, KZK GOP wprowadził trasę objazdową dla linii autobusowych nr: 32, 32N, 702 i 932.

Autobusy jadące w kierunku Sośnicy po obsłudze przystanku „Sośnica Pole Zachód” zawracają na rondzie przy wjeździe do kopalni „Sośnica”, a następnie jadą ulicami: Błonie, Pocztową, Rymera, Dolną oraz Kujawską do włączenia się na rozkładową trasę na przystanku „Sośnica Giełda”. Trasa linii w kierunku śródmieścia przebiega analogicznie.

Przystanek autobusowy „Sośnica Błonie” (w obu kierunkach) został wyłączony z obsługi, w zamian włączony został przystanek „Ligota Zabrska”.

fot. ZDM w Gliwicach

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking