Następne wyzwania przed Piastunkami

Dodano: 20.01.2022 / Sekcja:
Piastunki Piastunki (fot. archiwum GTW Gliwice)

W drugiej fazie eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet U-15 w futsalu gliwickie Piastunki na swojej drodze spotkają Skrę Częstochowa, Unię Opole oraz Ślęzę Wrocław. Turniej eliminacyjny, organizowany przez Stowarzyszenie GTW i objęty patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Gliwice, odbędzie się 23 stycznia w sośnickiej Hali Widowiskowo-Sportowej im. J. Wojewódzkiego. Początek zmagań – godz. 9.00.

W przypadku awansu, w połowie lutego gliwiczanki zagrają  w III fazie.

– Jak widać po eliminacjach, zespołów grze jest dużo. Aby trafić do finałów, trzeba wyjść z trzech faz eliminacji (12-14 meczy). W finałach w grupie czekają nas trzy mecze, aby wyjść do fazy play off. Zdobycie medalu mistrzostw polski w młodzieżowych kategoriach kobiecych jest bardzo trudne. Aby zdobyć medal, trzeba rozegrać około 20 meczy – tłumaczy Darek Opoka, prezes GTW, pomysłodawca reaktywacji Piastunek.

  • Zespól do lat 15 będzie także reprezentował Śląsk w prestiżowym turnieju Piłkarska Kadra Czeka oraz rozegra eliminacje w Halowej Lidze Podokręgu Zabrze.
  • Zespół do lat 10 kolejny raz awansował do Śląskich Finałów Turnieju Tymbark.

Każda dziewczyna, która ma ochotę zagrać, spróbować swoich sił, jest mile widziana na zajęciach. Treningi odbywają się w każdy wtorek, czwartek oraz piątek w hali przy ul. Kozielskiej 1. Szczegóły tutaj: http://www.gtwgliwice.pl/gtw-piastunki-gliwice.html.

Sekcję wspiera Miasto Gliwice. 

plakat II etpau II turnieju eliminacyjnego w Mistrzostw Polski Kobiet w U-15 w futsalu

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking