Aktualności | Bez bramek przy Okrzei

Bez bramek przy Okrzei

Opublikowane: 05.08.2019 / Sekcja: Sport

W meczu 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy Piast Gliwice bezbramkowo zremisował na własnym stadionie z Pogonią Szczecin.  Mimo kilku dogodnych sytuacji wypracowanych przez Niebiesko-Czerwonych, kibice zgromadzeni przy Okrzei nie zobaczyli bramek.

Dobrym prognostykiem przed drugą odsłoną zmagań było rosnące tempo oraz wzmożone działania ofensywne, które narastały wraz z upływem minut. Lepiej w drugą połowę weszli podopieczni Waldemara Fornalika, którzy śmielej i szybciej zaczęli operować piłką na połowie rywala. Akcje Niebiesko-Czerwonych zaczęły nabierać szybkości. W ostatnich minutach szczęścia mocnym strzałem z dystansu szukał jeszcze Tomas Huk, ale ponownie górą był bramkarz Portowców. Mimo przewagi zarówno w posiadaniu piłki, jak i w liczbie podbramkowych sytuacji, gospodarzom nie udało się zdobyć gola..

Ostatnia niedziela przerwała ciąg złej passy, która się ciągnie za Piastem od meczu o Superpuchar Polski – lepsi okazali się piłkarze Lechii Gdańsk, którzy pokonali Mistrzów Polski 3:1. Niebiesko-Czerwoni przegrali również 1 sierpnia w rewanżowym spotkaniu 2. rundy eliminacji Ligi Europy na wyjeździe z Riga FC 1:2  i odpadli z rozgrywek.

Pocieszeniem jest atmosfera w klubie oraz sama postawa trenera Piasta  - Oczywiście nie wszystko funkcjonowało tak, jak byśmy sobie tego życzyli, ale z każdą upływającą minutą wyglądało to co raz lepiej. Generalnie jestem zadowolony z reakcji zespołu po tych ostatnich meczach i z tego, co zawodnicy pokazali na boisku.- powiedział Waldemar Fornalik