Aktualności | Zielona ławeczka

Zielona ławeczka

Zielona ławeczka

Opublikowane: 12.05.2022 / Sekcja: Miasto 

Wystartowała VIII edycja konkursu grantowego „Zielona Ławeczka” organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Jego celem jest przemiana zaniedbanych terenów w zielone zakątki i miniogrody. W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy otwartych osiedli zarządzanych przez spółdzielnie, samorządy i wspólnoty.

Chcecie upiększyć swoje najbliższe otoczenie? Macie pomysł na zagospodarowanie i aranżację trawnika przed blokiem lub osiedlowego skwerku? Weźcie udział w ogólnopolskim konkursie „Zielona ławeczka” – projekt umożliwia przemianę zaniedbanych terenów w zielone zakątki, miniogrody z ławeczką lub obiektem mikroretencji. Do zdobycia są granty rzeczowo-pieniężne o wartości 2520 zł.
Chcemy ożywiać miejsca wokół bloków, tworzyć przestrzenie do odpoczynku i spotkań, a jednocześnie powstrzymać utratę wody. Angażując mieszkańców chcemy też pokazać, jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami – wystarczą tylko chęci i dobry pomysł – zachęcają organizatorzy konkursu.

Jak otrzymać grant?
Konkurs przeznaczony jest dla mieszkańców otwartych osiedli w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.  Aby otrzymać grant należy zebrać zespół i do 17 maja zarejestrować się na stronie zielonalaweczka.pl. Kolejnym krokiem będzie wykonanie zadań opisanych w zakładce „Plan działań” i wysłanie wniosku do 1 czerwca. Wśród wszystkich projektów, z pomocą architektów krajobrazu wybranych zostanie 15 najlepszych pomysłów. Po realizacji projektu, do 30 września należy wysłać sprawozdanie obrazujące efekty prac.
Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej zielonalaweczka.pl. Kontakt: laweczka@fundacjabos.pl. (mf)