Zdrowie to podstawa

Uaktualniono: 18.04.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf

Fot. Z. Daniec

Spotkanie ze specjalistami zajmującymi się zdrowiem dzieci plus dobra zabawa dla najmłodszych? To może być tylko Gliwicka Akademia Zdrowia Dziecka!

Od dawna wiadomo, że najlepsze efekty daje edukacja przez zabawę. Taki cel przyświeca  Gliwickiej Akademii Zdrowia Dziecka, bezpłatnej akcji zdrowotnej prowadzonej od 2016 r. przez Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego, w ramach programu Zdrowe Gliwice. Podczas akcji dzieci w formie zabawy uczestniczą w badaniach, konsultacjach oraz poszerzają swoją wiedzę na temat zasad zdrowego trybu życia.

21 kwietnia wystartuje kolejna odsłona projektu.  Między godz. 14.00 a 18.00 w CH Forum rodzice będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji u specjalistów zajmującymi się zdrowiem i żywieniem dzieci, a najmłodsi wziąć udział w edukacyjnych zabawach. Nie zabraknie również innych atrakcji. W programie przewidziano występy artystyczne dzieci i młodzieży oraz ciuchcię zdrowia. Będzie można także odpocząć w strefie relaksu.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. W organizację tegorocznej odsłony Gliwickiej Akademii Zdrowia Dziecka włączyli się Pozytywni.gliwice.pl oraz CH Forum.

Fot. materiały organizatora

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking