Aktualności | Teatralny Plac Zabaw – najweselsze miejsce w mieście

Teatralny Plac Zabaw – najweselsze miejsce w mieście

Teatralny Plac Zabaw – najweselsze miejsce w mieście

Opublikowane: 12.08.2022 / Sekcja: Miasto  Kultura 

Szykujcie się do zabawy! Teatr Miejski w Gliwicach powraca z kolejną propozycją wakacyjnych atrakcji dla dzieci spędzających wakacje w mieście.   
Po sukcesie ubiegłorocznego repertuaru wakacyjnego (ponad 700 widzów!) nie mogło być inaczej – przygotowaliśmy dla najmłodszych prawie 40 wydarzeń. Zapraszamy do teatru na spektakle teatralne, warsztaty aktorskie i inne szalone zabawy na świeżym powietrzu – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach.

W tegorocznej edycji letniej sceny młodzi widzowie zobaczą „Dzieci z Bullerbyn”, „Ach, jak cudowna jest Panama” oraz „Szpaka Fryderyka”. Zajęcia aktorskie i zabawy ruchowe poprowadzą znani ze swojej kreatywności i energii aktorzy: Mariusz Galilejczyk i Kornel Sadowski. 

Szczególnie cieszymy się z podjętej w tym roku współpracy z działającymi w Gliwicach instytucjami i organizacjami pomagającym dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji, czy to materialnej, czy też rodzinnej. Czujemy się w obowiązku zaproszenia do teatru tych, których życie nie rozpieszcza i którzy nie mogą spędzić wakacji poza miejscem zamieszkania – dodaje Grzegorz Krawczyk. 

Dla podopiecznych domów dziecka, świetlic środowiskowych i organizacji pozarządowych zaplanowano bezpłatny udział w wielu teatralnych wydarzeniach.

W sierpniu teatr zaprasza do obejrzenia spektakli:

  • „Szpak Fryderyk” w reż. M. Streker – 14 sierpnia, o godz. 15.00 i 16 sierpnia o godz. 10.00;

  • „Ach, jak cudowna jest Panama” w reż. L. Słabińskiej – 21 sierpnia o godz. 16.00 i 23 sierpnia o godz. 10.00;

  • „Dzieci z Bullerbyn” w reż. J.J. Połońskiego – 26 sierpnia o godz. 10.00 i 27 sierpnia o godz. 15.00.

 Szczegółowy program Teatralnego Placu Zabaw dostępny jest na stronie Teatru: https://teatr.gliwice.pl/teatralny-plac-zabaw-2022/

 

plakat