Aktualności | Nowy Rynek na Nowy Rok

Nowy Rynek na Nowy Rok

Opublikowane: 23.12.2010 / Sekcja: Miasto  Rozrywka  Życie i styl 

To tytuł sylwestrowej imprezy w Gliwicach.

Zgodnie z kilkuletnią tradycją mieszkańcy będą mogli w ostatnim dniu roku wziąć udział w nocnej zabawie pod gwiazdami. Tym razem Nowy Rok będą witać nie na Placu Krakowskim, ale właśnie na płycie odnowionego Rynku. Nowe miejsce i nowy program – zamiast tradycyjnego koncertu szykuje się audiowizualne widowisko „Architectural mapping”.
Projekcja rozpocznie się kwadrans przed północą. – Podstawą animacji będzie struktura budynku Ratusza. Jego detale zmienią kształty i będą się przemieszczać. Architectural mapping to działanie typu performance z pogranicza light artu i nowych mediów, integracja sztuki z przestrzenią publiczną – opowiadają organizatorzy. Prezentacji będzie towarzyszyła specjalnie przygotowana muzyka – zsynchronizowana z biciem ratuszowego zegara.
Warto jednak już wcześniej przyjść na Rynek. Tam od godz. 23.00 – w oczekiwaniu na multimedialne show – będzie można posłuchać rytmicznej muzyki.
O północy przyjdzie czas na toast i noworoczne życzenia, po których w niebo wystrzelą fajerwerki. Świetlne efekty zwieńczy pokaz iluminacji nowo wyremontowanego Rynku. Piętnaście minut po dwunastej rozbłysną – wcześniej zgaszone – latarnie i reflektory oświetlające siedzibę miejskich rajców. Jasnym akcentem będą również podcienia i świąteczna szopka. Wspólna zabawa potrwa do godz. 1.00. Na plenerowe powitanie Nowego Roku zaprasza gliwicki samorząd. (bom)
Informacje: Wydział Kultury i Promocji Miasta UM, tel. 32/239-11-50