„Szkieletor” budzi się do życia

Dodano: 13.08.2015 / Sekcja:
Radan

Fot. K.Krzemiński

Przy powstającej Drogowej Trasie Średnicowej rośnie biurowiec. Obiekt po latach budzi się do życia. Ma zostać oddany do użytku wraz z otwarciem DTŚ, na przełomie I i II kwartału 2016 r.

Przez wiele lat konstrukcja obiektu była jedynie niedokończonym szkieletem, który nie dodawał uroku tej części miasta. Budowa obiektu rozpoczęła się pod koniec lat 70. XX wieku. Wówczas właścicielem była Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem”. Brak funduszy spowodował jednak, że plany utworzenia kompleksu handlowo-gastronomicznego legły w gruzach, a budynek zmienił właściciela, który podobnie jak poprzednik, nie zrealizował swoich planów. W 2010 r. nieruchomość przeszła w zarząd firmy Gamla Poland, spółki zależnej od gliwickiego Radanu.

Biurowiec przy ul. Zwycięstwa 52 ma 123 tys. m3 i 9 kondygnacji. W 2013 roku nowy właściciel rozpoczął prace polegające na zabezpieczeniu przeciwpożarowym, demontażu przestarzałych części, piaskowaniu i czyszczeniu konstrukcji. Przygotowania trwały półtora roku. Teraz prace ruszyły pełną parą, a efekty są widoczne.

Obecnie trwają prace przy montażu szklanej elewacji oraz instalacji wewnętrznych, klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania. Na parterze i pierwszym piętrze elewacja będzie kamienna. Na pozostałych kondygnacjach elewacja zostanie wykonana ze specjalnej okładziny oraz częściowo przeszklona. Od ulicy Zwycięstwa wypełnienia między piętrami będą jasne, natomiast w pozostałych częściach grafitowe. Mamy spore zainteresowanie tą lokalizacją. Wynajęliśmy już ponad 70% powierzchni – wyjaśnia Tadeusz Wesołowski, prezes spółki Gamla Poland i firmy Radan.

Do biurowca pierwsze firmy wprowadzą się w II kwartale 2016 r.

Ulica Zwycięstwa to bardzo dobra lokalizacja dla obiektu biurowo-usługowego. Sąsiedztwo Drogowej Trasy Średnicowej potęguje jeszcze jej wartość i atrakcyjność. DTŚ to inwestycja, która korzystnie wpływa na inne inwestycje zlokalizowane w jej pobliżu. Dobre i szybkie połączenie z innymi miastami, które zapewni DTŚ, sprawi że wiele firm będzie chciało umiejscowić tu swojej siedziby. Jestem również przekonany, że zrealizowana przez nas inwestycja zmieni tzw. „szkieletora” w najatrakcyjniejszy punkt traktu ul. Zwycięstwa i stanie się jednym z najbardziej prestiżowych budynków całej aglomeracji śląskiej – wyjaśnia Tadeusz Wesołowski.(mf)

Tak biurowiec prezentuje się na wizualizacjach

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking