Kulturalny rozkład jazdy: 9–11 lipca

Dodano: 09.07.2021 / Sekcja:
kolaż zdjeć w fioletowych barwach i napis Kulturalny rozkład jazdy

Koncert Palucha, trzy spektakle w ramach festiwalu „Ulicznicy”, spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim, seanse Kina Plenerowego w Łabędach – to nasze propozycje na kulturalny weekend w Gliwicach.

  • W piątek 9 lipca w Arenie Gliwice wystąpi raper Paluch.
  • W sobotę 10 lipca o godz. 16.00 w parku Chopina rozpocznie się kolejny weekend w ramach 14. międzynarodowego festiwalu artystów ulicy „Ulicznicy”. Wystąpi Laboratorium Opowieści I CO BYŁO DALEJ ze spektaklem dla dzieci, a o godz. 18.00 rozpocznie się „Pelat” w wykonaniu Joana Català. Także w niedzielę 11 lipca będzie się działo – o godz. 16.00 i 18.00 wystąpi Stefano Di Renzo z akrobatycznym spektaklem na linie.
  • 10 lipca spod Radiostacji będzie nadawać kultowa audycja Polskiego Radia – „Lato z Radiem”. Słuchacze I Programu PR dowiedzą się co nieco o atrakcjach naszego miasta, działalności Muzeum w Gliwicach. Gościem audycji będzie m.in. Ewa-Pokorska Ożóg, miejski konserwator zabytków, która opowie o swojej książce „Kolory miasta”.
  • 10 lipca na Rynku odbędzie się spektakl jednego aktora w wykonaniu Kacpra Rozkosza. Początek o godz. 18.00.
  • W niedzielę 11 lipca w Arenie Gliwice odbędzie się spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim. Początek o godz. 16.00.
  • Na godz. 17.00 11 lipca zaplanowano koncert pieśni hipszańskich, meksykańskich i argentyńskich – „Muzyka pisana słońcem”. Na Rynku wystąpi Adrianna Maria Kafel.
  • 11 lipca odbędzie się także Kino Plenerowe, tym razem w Łabędach. Seans dla dzieci („Paddington 2”) rozpocznie się o godz. 18.00, a film dla dorosłych („Teraz albo nigdy”) o godz. 20.00. Miasto Gliwice zaprasza!

Wszystkie wydarzenia kulturalne są publikowane na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem? Dodaj swoje wydarzenie na naszą stronę poprzez formularz. (mm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking