Firma Marco o wartościach

Dodano: 05.10.2016 / Sekcja:
Marco

fot. materiały Marco sp. z o.o.

Działająca w gliwickiej Strefie Ekonomicznej firma Marco sp. z o.o. rozpoczęła II edycję projektu edukacyjnego Marco Business School. Jego celem jest szerzenie wartości firmy wśród młodzieży myślącej o założeniu własnej działalności gospodarczej.

Częścią projektu jest akcja "Marco - w świecie wartości" dedykowana przedszkolakom. Na jej potrzeby pracownicy firmy stworzyli bajkę o chłopcu imieniem Marco, który wraz z grupą przyjaciół chce zbudować rakietę i polecieć w kosmos. Dzieci na własnej skórze przekonują się czym jest współpraca, tolerancja, szacunek i kreatywność.

fot. materiały Marco sp. z o.o.

Nasza bajka powstała z prostego powodu – jeśli chcemy nasze wartości przekazywać dzieciom w wieku przedszkolnym, to nie możemy robić tego w postaci wykładu. Dzieci odbierają rzeczywistość w zupełnie inny sposób – tu potrzebne są kolory, bohaterowie i trochę…magii. Stwierdziliśmy więc, że skoro mamy chęci, pomysł i ludzi to spróbujemy taką bajkę stworzyć sami – mówi Daniel Niewiński, asystent Prezesa Zarządu i współautor opowieści o Marco.

Bajkę można wypożyczyć w 18 oddziałach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach, a także przeczytać na stronie www.labels.pl/marco/Bajka.swf (pm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking