Aktualności | Szlachetna paczka

Szlachetna paczka

Opublikowane: 07.12.2010 / Sekcja: Miasto  Życie i styl 

Chcesz pomóc potrzebującym? Dołącz do SZLACHETNEJ PACZKI. To ogólnopolski program wsparcia rodzin żyjących poniżej progu ubóstwa, którą od lat organizuje krakowskie Stowarzyszenie „Wiosna”.


Co należy zrobić? Wejdź na stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl. Wybierz lokalizację (województwo i miasto), a na stronie pojawi się mapka z zaznaczonymi adresami magazynów, do których trzeba dostarczyć paczkę. Następnym krokiem jest wybór rodziny (lista obejmuje osoby mieszkające w konkretnym mieście). Obecnie w bazie danych zarejestrowano prawie 30 gliwickich rodzin. Kolejnym etapem jest rejestracja (podajemy swoje dane) i pobieranie tzw. listy potrzeb. Na koniec drukujemy etykietę, którą naklejamy na paczkę. W Gliwicach podarunki będą przyjmowane 11 grudnia (od godz. 9.00 do 18.00) i 12 grudnia (od godz. 9.00 do 16.00) w Zespole Szkół FILOMATA przy ul. Bojkowskiej 20A.
– W ramach SZLACHETNEJ PACZKI docieramy z pomocą do rodzin najbardziej potrzebujących, w których bieda jest ukryta. W szczególności wspieramy rodziny wielodzietne, niepełne, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osoby starsze i samotne, rodziny, które dotknęło nieszczęście, oraz takie, których bieda jest niezawiniona – informują pomysłodawcy przedsięwzięcia. Głównym celem akcji jest skuteczna, konkretna pomoc, która wiąże się z wcześniejszym rozpoznaniem potrzeb wybranych osób. Wolontariusze, docierając do potrzebujących rodzin, badają ich sytuację i diagnozują potrzeby. Zgromadzone informacje przekazują do anonimowej internetowej bazy danych, skąd darczyńcy wybierają rodzinę, dla której przygotują paczkę. W ubiegłym roku w województwie śląskim pomoc o wartości pół miliona złotych dotarła do 740 rodzin. (bom)