Tenisowe mistrzostwa rozpoczęte

Dodano: 15.07.2019 / Sekcja:
mistrzostwa w tenisie Fot. Michał Buksa/Fundacja Radan

Turniejem eliminacyjnym singla kobiet i mężczyzn na kortach MZUK w Gliwicach rozpoczęły się 14 lipca już  93. Mistrzostwa Polski w Tenisie - Fundacja Radan Gliwice Open 2019 . Dziś tenisiści mierzą się w finałach eliminacji.

Kapryśna pogoda nad kortami przy ulicy Kosynierów na szczęście nie pokrzyżowała w niedzielę planu gier. Niektóre mecze były emocjonujące i zacięte, a w rywalizacji doświadczenia z młodością nie było pewniaków. Raz górą była dojrzałość, innym razem talent i brawura. Dojrzałość rządziła w pojedynku uznanego deblisty 37-letniego Tomasza Bednarka - otrzymał do eliminacji dziką kartę - z Michałem Wargockim. Tenisista UKS Omega Smolec wygrał z młodszym o prawie 20 lat rywalem (WKS Grunwald Poznań, nr 8.) 6:3, 7:6 (6-4) oraz awansował do turnieju głównego. W poniedziałek powalczy z... jeszcze młodszym Sandro Szicem. Niespełna 16-letni tenisista Górnika Bytom, także sprawił niespodziankę, pokonując Andrzeja Zychowicza (WKT Mera Warszawa, 11.) 2:6, 6:2, 6:0.

Dziś rozpoczęły się finały eliminacji. Walka będzie się toczyć o 16 wolnych miejsc (8+8) w turnieju głównym. Bieżące wyniki i plan rozgrywek można znaleźć na oficjalnej stronie mistrzostw http://www.mistrzostwapolskitenis.pl.

Fot. Michał Buksa/Fundacja Radan

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking