Wakacje z Muzeum w Gliwicach

Dodano: 03.07.2017 / Sekcja:

Wakacyjnych zajęć ci u nas dostatek. Przegląd oferty edukacyjnej rozpoczynamy od Willi Caro i Zamku Piastowskiego. Kolejne propozycje, na które złożą się zajęcia w Radiostacji i Oddziale Odlewnictwa Artystycznego, zaprezentujemy już niebawem.

W Willi Caro królować będzie barok – wyruszymy na  pełną przygód wycieczkę szlakiem  obrazów tej epoki. Naszymi przewodnikami będą – jeden z najznamienitszych malarzy śląskiego baroku –  Michael Willmann i… pani Ernst, która opowie nam o pracowni i dziełach innego wybitnego mistrza tego czasu – Johanna Georga Ernsta. Uchylimy też drzwi do świata ziół – zwiedzając wystawę Wszystko ziele. Zioła w obrzędowości i zdobnictwie ludowym” poznamy mówić będziemy o roślinach, które wrosły i splotły się nierozerwalnie z ludzką kulturą –  o ich obecności w sferze  duchowych doznań i codziennego życia człowieka.

A w Zamku Piastowskim? Czekają na nas mroczne zamki i warownie, tajemniczy świat prehistorycznej fauny epoki lodowcowej, dzika przyroda powiatu gliwickiego, magiczny świat pszczół,  historia tysiącleci współpracy człowieka z niektórymi gatunkami zwierząt oraz opowieść o Janie III Sobieskim i historii pewnej bitwy.

Jest w czym wybierać. A to dopiero początek!

Szczegółowe informacje są dostepne na stronie www.muzeum.gliwice.pl.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking