Europejski Tydzień Kodowania w gliwickim MOS-ie

Dodano: 21.10.2020 / Sekcja:
mos foto: Archiwum MOS

W ramach Tygodnia Kompetencji Cyfrowych, w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii, podjęto realizację inicjatyw, związanych z Europejskim Tygodniem Kodowania. Wychowankowie MOS-u, w dniach 10 – 16 października 2020, nie tylko się bawili, ale przede wszystkim nabyli nowe kompetencje cyfrowe, których ukoronowaniem, było otrzymanie certyfikatu. O zadowoleniu z podjętych działań, długo jeszcze mówili po zakończeniu TKC.

Gdyby chcieć zebrać wszystkie zrealizowane inicjatywy, to aż dziw, że w placówce, w której jeszcze kilka lat temu, trzeba było niejednokrotnie namawiać dzieciaki do aktywności, wydarzyło się w ciągu tygodnia tak wiele! To na pewno wynik nie tylko zaangażowania wychowanków, ale również i oddanych pracy nauczycieli i wychowawców. Podopieczni podczas Tygodnia Kompetencji  stawali w szranki w CodyRoby ( zacięte pojedynki trwały nawet pomimo wyłonienia już zwycięzcy), uczestniczyli w rysowaniu geometrycznym w parach (kreatywność w wykorzystaniu figur geometryczny do stworzenia wspólnego rysunku, przerosła najśmielsze oczekiwania nawet samych rysujących!!!), zapoznawali się z historią III Powstania Śląskiego, tworząc w aplikacji AcionBound grę na urządzenia mobilne (link do gry, dla wszystkich chętnych, będzie dostępny na stronie ośrodka). Ponadto - z niewielką pomocą wychowawcy, stworzyli Quiz wiedzy ogólnej w aplikacji Kahut - dostępny pod tym adresem. Co istotne, mieli oni również okazję spojrzeć na liczby, z innej strony niż tradycyjna lekcja matematyki - ta poświęcona kodowaniu właśnie za pomocą liczb, okazała się strzałem w dziesiątkę - nie tylko zmieniła w nich postrzeganie matematyki, jako trudnego przedmiotu, ale poszerzyła perspektywy spojrzenia na przedmiot, jako na taki, który może być po prostu ciekawy.

Świetna zabawa, wzrost kompetencji, certyfikat, ale przede wszystkim ogromna satysfakcja z dobrze spędzonego czasu. Tak trzymać!
To na pewno nie ostatni Tydzień Kodowania W MOS-ie. My już jesteśmy ciekawi, jak będzie wyglądać następny.
To nam się podoba.

certyfikat

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking