Zadbaj o zdrowie

Uaktualniono: 18.10.2019 / Sekcja: / pdf
freepik Fot. Freepik

Choć do listopada jeszcze daleko, to październik – miesiąc profilaktyki raka piersi – zobowiązuje. Panie w wieku od 50 do 69 lat mogą już rejestrować się telefonicznie na bezpłatne badania mammograficzne w mobilnym mammobusie, który pojawi się na placu Krakowskim 20 listopada. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie czekała na zainteresowane 20 listopada w godzinach od 10.00 do 17.00. Badanie zostanie wykonane przez wyspecjalizowany, doświadczony personel medyczny. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane będą przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy.

Z bezpłatnej mammografii w mammobusie  skorzystają panie w wieku 50–69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi,  a także: nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego warto wziąć ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Na badanie można zarejestrować się telefonicznie (pod nr tel. 58/666-24-44) lub poprzez formularz na stronie www.mammo.pl. Uwaga! Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL, dlatego przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking