Uwaga na zmiany w organizacji ruchu!

Uaktualniono: 15.07.2019 / Sekcja: / pdf
skrzyżowanie z lotu ptaka Fot. M.Baranowski

W rejonie modernizowanego skrzyżowania ulic Toszeckiej, Myśliwskiej i Pionierów zostałą wprowadzona kolejna zmiana w organizacji ruchu - informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Dla sprawnego przeprowadzenia prac zamknięty został wlot i wylot z ul.Pionierów do ul. Toszeckiej.   Kierowcy proszeni są o szczególne zwrócenie uwagi na tymczasowe oznakowanie drogowe.

Przebudowa tego ważnego skrzyżowania zwiększy jego przepustowość, poprawi komfort jazdy oraz bezpieczeństwo pieszych. Po zakończeniu prac, kierowcy poruszający się ul. Toszecką, dojeżdżając do skrzyżowania, będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu: dla skręcających w lewo, dla jadących na wprost i osobny dla skręcających w prawo. Przejeżdżający przez skrzyżowanie na wprost, będą poruszali się dwoma pasami ruchu, które w miarę oddalania się od krzyżówki, zwężą się do jednego. Ponadto wykonawca wybuduje zatokę autobusową i ułoży chodniki. Z myślą o osobach niewidomych i słabowidzących przy przejściach ułożona zostanie specjalna kostka. Koszt inwestycji to ok. 6,5 mln zł.

 

 

 

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking