Dni otwarte GOIN

Dodano: 27.09.2010 / Sekcja:

Od 10 lat w strukturze Ośrodka Pomocy Społecznej działa Gliwicki Ośrodek Integracji Niepełnosprawnych (ul. Zwycięstwa 34, oficyna).

To miejsce pozbawione barier architektonicznych, otwarte na różnorodne potrzeby osób nie w pełni sprawnych. Z myślą o nich otworzono tam świetlicę, kawiarenkę internetową, gabinet rehabilitacji i punkt konsultacyjny. – Prowadzimy bezpłatne warsztaty językowe oraz informatyczne, zajęcia manualne (każdy pierwszy piątek miesiąca) czy „gry stolikowe” w ramach Centrum Integracji Niepełnosprawnych. Wtorki to z kolei dzień prelekcji oraz uroczystości okazjonalnych i świątecznych, na które zaprasza Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych SON – opowiadają przedstawiciele GOIN. W gabinecie rehabilitacji, czynnym od poniedziałku do czwartku, osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z fotela masującego, leczniczej lampy Bioptron, lasera i magnetoterapii. Wszelkie zabiegi są wykonywane przez doświadczone rehabilitantki
W świetlicy GOIN (w wyznaczonych terminach) spotykają się grupy wsparcia. Na pomoc mogą liczyć osoby dotknięte afazją, chorzy na stwardnienie rozsiane i rodziny osób borykających się z chorobą Alzheimera. Natomiast w punkcie konsultacyjnym dyżurują: prawnik, koordynator centrum wolontariatu Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych SON, a także przedstawiciele innych organizacji. Swoje usługi oferuje również Biuro Obsługi Środków PFRON, zajmujące się kwestiami dofinansowania zakupu środków ortopedycznych i pomocniczych, sprzętu rehabilitacyjnego oraz wyjazdu na turnus rehabilitacyjny, tudzież likwidacji barier funkcjonalnych. – O tym, co jeszcze możemy zaoferować osobom niepełnosprawnym, opowiemy w trakcie DNI OTWARTYCH (27 – 29 września) – zawiadamiają pracownicy GOIN. Będą oni do dyspozycji zainteresowanych w godzinach od 11.00 do 17.00. (kik)
Informacje: GOIN, tel. 32/332-44-41
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking