Aktualności | Weekend pełen wrażeń

Weekend pełen wrażeń

Weekend pełen wrażeń

Opublikowane: 05.07.2021 / Sekcja: Miasto  Rozrywka  Sport  Kultura 

Pierwszy lipcowy weekend w Gliwicach za nami. W sobotę i niedzielę działo się bardzo dużo! Za nami Kino Plenerowe, „Ulicznicy” i Rodzinna Gra Miejska.

  • Przeciąganie samochodu, skoki w workach, park linowy, slalom – sportowa rodzinna rywalizacja zainaugurowała letni cykl Gliwickich Gier Rodzinnych. 3 lipca z parku Chopina wystartowały zaopatrzone w mapy rodziny, które sobotę chciały spędzić aktywnie i na świeżym powietrzu. Pogoda i humory dopisały! Uczestnicy w jednym z zadań musieli też wykazać się inwencją – wybrane próby poetyckie można przeczytać TUTAJ.
  • Działo się także w Arenie Gliwice. 3 lipca koncert dała megapopularna wokalistka sanah, a 4 lipca z czytelnikami spotkał się autor kryminałów Wojciech Chmielarz. Summer Arena jest zaplanowana na całe wakacje, wkrótce kolejne imprezy.
  • Wystartował 14. międzynarodowy festiwal artystów ulicy „Ulicznicy” w Gliwicach. W sobotę i niedzielę w parku Chopina było bardzo kolorowo i różnorodnie. W programie był teatr marionetkowy, widowisko muzyczne i pokaz żonglerski.
  • Na pl. Grunwaldzkim odbyły się także pierwsze seanse Kina Plenerowego. Filmy pod chmurką zostaną z nami do końca wakacji – w każdą niedzielę o godz. 18.00 będzie wyświetlany film dla dzieci, a o godz. 20.00 dla dorosłych. Dobre filmy co tydzień w innej lokalizacji, warto być na bieżąco!

 

Ulicznicy w parku Chopina Kino Plenerowe na pl. Grunwaldzkim przeciąganie samochodu park linowy w parku Chrobrego