Ostatnie spotkania z „Ulicznikami”

Uaktualniono: 26.07.2019 / Sekcja: / pdf
spektakl dla dzieci w parku Chopina fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwice

Przed nami ostatni weekend 13. Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicy „Ulicznicy”. W parku Chopina będą atrakcje dla dzieci, a w ruinach teatru Victoria czeka nas coś specjalnego – monodram muzyczny Sambora Dudzińskiego.

Weekend rozpocznie się już w piątek 26 lipca. W Centrum Handlowym Forum (ul. Lipowa 1) o godz. 19.00 rozpocznie się wieczór komedii improwizowanej „Narwani IMPRO SHOW”. A w sobotę 27 lipca od godz. 14.00 park Chopina będzie należał do najmłodszych. Najpierw wezmą udział w kreatywnych warsztatach, a później obejrzą spektakl „Igraszki z Dropsem” w wykonaniu Małe Mi – Wędrownego Teatru Lalek.

O godz. 19.00 w klimatycznych ruinach teatru Victoria (al. Przyjaźni 18) rozpocznie się „Król Dawid – LIVE!”. Wejściówki na występ Sambora Dudzińskiego można odbierać w Centrum Organizacji Kulturalnych „Perełka” (ul. Studzienna 6). Na zakończenie festiwalu zaplanowano niezwykły spektakl „The Baïna Trampa Fritz Fallen” w wykonaniu G. Bistaki. Będzie można go obejrzeć dwukrotnie – 27 i 28 lipca o godz. 21.00 w parku Chopina.

Na wszystkie spektakle wstęp wolny. Festiwal jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice. (mm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking