Duże zmiany w bibliotece

Uaktualniono: 22.07.2019 / Sekcja: / pdf
Biblioteka Centralna Biblioteka Centralna (fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwice)

W Bibliotece Centralnej rozpoczął się duży remont. Na piętro zostanie przeniesiona biblioteka muzyczna, a na parterze powstanie centrum wystawowo-konferencyjne. Inwestycja o wartości ponad 2 mln zł zostanie sfinansowana z budżetu Miasta Gliwice.

Poddasze w budynku przy ul. Kościuszki 17 obecnie nie jest wykorzystywane. Już wkrótce się to zmieni! Po remoncie piętro będzie pełnić funkcje biblioteczne i biurowe. Dla czytelników zostanie otwarta między innymi biblioteka multimedialna ze specjalnymi fotelami do słuchania płyt. Natomiast pomieszczenia na parterze, w których obecnie mieści się między innymi wypożyczalnia muzyczna, zostaną kompletnie przeobrażone. Dzięki temu w głównej siedzibie MBP będzie można organizować jeszcze więcej ciekawych wydarzeń kulturalnych.

Projektowane centrum wystawowo-konferencyjne zostanie wyposażone w ekran projekcyjny. Do wieszania obrazów i grafik w sali zostanie zamontowany system linkowy. W pomieszczeniu znajdzie się także miejsce dla mobilnej sceny, wykorzystywanej podczas wykładów, koncertów i spotkań autorskich.

Roboty budowlane w budynku obejmują między innymi wzmocnienie stropu i przebudowę konstrukcji dachu, wykonanie nowych instalacji wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych, remont ścian, sufitów i posadzek. Na zewnątrz powstanie dodatkowa klatka schodowa i winda. Prace wykona firma Interhall. Mają się zakończyć w listopadzie 2019 roku.

W czasie remontu wypożyczalnia muzyczna będzie nieczynna. Wypożyczalnie dla dorosłych i dzieci funkcjonują bez zmian. (mm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking