Aktualności | Betlejemskie Światło Pokoju 2020

Betlejemskie Światło Pokoju 2020

Betlejemskie Światło Pokoju 2020

Opublikowane: 16.12.2020 / Sekcja: Kultura 

Trwają przygotowania do Świąt. Odliczamy czas do jednego z najważniejszych dni w roku. Pomimo epidemii, tak jak co roku, do Gliwic i powiatu gliwickiego dotarło Betlejemskie Światło Pokoju, które harcerze i instruktorzy przekazują pod prostym i krótkim, ale bardzo ważnym w tym czasie hasłem: Światło służby.

Historia Betlejemskiego Światła Pokoju sięga roku 1986, gdy w austriackiej miejscowości Linz po raz pierwszy zaczęto przekazywać Światło. Rok później, do akcji włączyli się austriaccy skauci, a w 1991 r. do inicjatywy dołączyła również Polska. Obecnie, co roku polscy harcerze odbierają światło od skautów, by przekazać je dalej.

Betlemejskie Światło Pokoju niesie ze sobą nie tylko braterstwo i miłość, ale także szczególnie potrzebną w tych trudnych czasach nadzieję. Od 14 do 24 grudnia pełnoletni harcerze i instruktorzy Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej przekazywać będą Światło w kościołach oraz instytucjach, z zachowaniem zasady bezpieczeństwa. Z uwagi na trwającą epidemię, ofcijalne przekazanie Światła na ręce Władz Miasta oraz mieszkańców Gliwic i powiatu gliwickiego na gliwickim Rynku nie odbędzie się. Światło zostanie przekazane władzom miasta 21 grudnia w Urzędzie Miejskim w Gliwicach. Mieszkańcy mogą odebrać Światło w miejscach wymienionych na stronie www.gliwice.zhp.pl. (materiały organizatora)