„Plotka”, reż. C. Iber

Dodano: 02.01.2020 / pdf
Na pierwszym planie główny bohater Pignon w koszuli i krawacie, na głowie czapka w kształcie prezerwatywy.
Czas wydarzenia: 
2020-01-18 19:00
Miejsce wydarzenia: 
Teatr Miejski w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57)
Tematyka wydarzenia: 
komedia obyczajowa
Organizator: 
Teatr Miejski w Gliwicach
Organizator kontakt: 
32 232 13 39, 32 230 49 68

Plotka potrafi być niczym miecz obosieczny. Współczesny fake news wszechobecne narzędzie manipulacji i zniszczenia.

Uknute w ukryciu, za naszymi plecami, zawsze wbrew prawdzie. Ale… Kiedy jesteśmy celem plotki wyrządzi nam wiele szkód, jednak sprytnie przez nas samych uszyta może pracować na naszą korzyść.

Antybohater. Ot zwykły księgowy – Pignon, ciamajda i życiowy nieudacznik, którego zostawiła żona, a syn nie chce mieć z nim nic wspólnego, a na domiar złego chcą go zwolnić z pracy. Ba, nawet samobójstwa nie potrafi popełnić. I nagle na ratunek przychodzi plotka…

Dzięki niej, z dnia na dzień, Pignon w oczach wszystkich urasta do rangi niezwykłej postaci. Jego dotychczas nudne i nieudane życie zamienia się w ciąg niezwykłych przygód, lub raczej kaskadę barwnych wpadek. Plotka, niczym czarodziejska różdżka zmienia nie tylko jego życie przydając mu kolorytu i nadając mu nowe sensy, ale też porusza serca innych. Ucząc tolerancji, akceptacji, szczerości i odwagi w walce o samych siebie. Ale i Pignon stając się kimś zupełnie innym odważnie wykracza poza dotychczasowe schematy i sięga po szczęście.

Scenariusz: Francis Veber
Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska
Reżyseria: Cezary Iber
Scenografia: Iza Banaszek
Kostiumy: Michalina Pawlak
Muzyka: Maciej Zakrzewski
Video: Michał Jankowski

Obsada: Karolina Olga Burek (Agnes – żona Santiniego), Przemysław Chojęta* (Pignon), Mariusz Galilejczyk (Guillaume) , Łukasz Kucharzewski (Santini), Aleksandra Maj (Christine – żona Pignona), Dominika Majewska (Ariane), Maciej Piasny (Mathieu), Krzysztof Prałat (Kopel – szef fabryki), Monika Radziwon* (Panna Bertrand), Błażej Wójcik (Belone), Dominik Olszański*/Patryk Sojka* (syn Pignona)
*gościnnie

czas trwania: 1h 30 min / bez przerwy
w spektaklu używane jest światło stroboskopowe

Kategorie wydarzenia: