Rozgrywki z lekturą, czyli planszówki w plenerze

Dodano: 05.09.2017
Czas wydarzenia: 
2017-09-23 10:00 do 14:00
Miejsce wydarzenia: 
Biblioteka Centralna (ul. Tadeusza Kościuszki 17)
Tematyka wydarzenia: 
rozgrywki w grach planszowych
Organizator: 
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

Zagrać w grę planszową większą od samych graczy? Położyć planszę na trawie i grać z przyjaciółmi? A może spotkać się z autorem książek detektywistycznych i spróbować rozwiązać przygotowane przez niego zagadki? Wszystko to będzie można zrobić podczas drugiego plenerowego grania, na które zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach oraz Stowarzyszenie Gier Planszowych GAMBIT.

23 września 2017 r. od godziny 10.00 na skwerze przed Biblioteką Centralną (ul. Kościuszki 17) pojawią się gry w rozmiarze XXL, zapomniane zabawy podwórkowe, zagadki detektywistyczne, warsztaty tworzenia gier planszowych oraz turnieje z nagrodami. Zapraszamy i dorosłych, i dzieci.

O godz. 10.00 odbędą się warsztaty detektywistyczne z Dariuszem Rekoszem, autorem książek  dla dzieci i młodzieży. Spotkanie to będzie niezwykle tajemnicze, można wręcz powiedzieć, że „ściśle tajne”! Będziemy się uczy szyfrować i rozszyfrowywać tekst, prowadzący wyjaśni niemal wszystkie niuanse teorii kodowania, pokaże znane i nieznane hasła, a także zabierze w świat literackich zagadek. Na koniec - Test Detektywa! Kto go przejdzie, otrzyma pamiątkowy magnes.

Wstęp wolny, zapraszamy!

Kategorie wydarzenia: