„Królowa Kier”, reż. M. el-Toukhy

Dodano: 22.05.2019 / pdf
kadr z filmu „Królowa Kier”, reż. M. el-Toukhy (fot. Swedish Film Institute, Nordisk Film- & Tv-Fond, SVT, Der Danske Filminstitut, DR, Nordisk Film)
Czas wydarzenia: 
2019-06-05 19:00
Miejsce wydarzenia: 
Scena Bajka – Kino Amok (ul. Dolnych Wałów 3)
Tematyka wydarzenia: 
projekcja w ramach Klubu Wysokich Obcasów
Organizator: 
kino Amok

Anne jest szanowaną prawniczką, która pomaga nieletnim ofiarom molestowania seksualnego. Jej mąż Peter to ceniony lekarz.

Wysoki status ekonomiczny, zawodowy i towarzyski pozwala im wieść komfortowe życie w eleganckiej posiadłości, w której wychowują córki bliźniaczki. Pewnego dnia w ich domu zjawia się Gustav – zbuntowany nastoletni syn Petera z pierwszego małżeństwa. Jego obecność obudzi w Anne uśpione pragnienia, podsycane przez spojrzenia, gesty, przypadkowy dotyk.

Czy zakazana relacja, w której do zyskania jest chwila erotycznego spełnienia, a do stracenia – wszystko, jest warta ryzyka? „Królowa Kier” to fascynujący dramat o ludzkiej naturze, władzy i uprzywilejowaniu z fenomenalną, odważną rolą Trine Dyrholm („Komuna”, „Wesele w Sorrento”). To także pasjonująca power game i opowieść o świecie, w którym pieniądze zastępują moralność i prawdę.

Bilety

Kategorie wydarzenia: