HACZYK – gliwickie spotkania literackie

Dodano: 22.09.2020
Haczyk - spotkania literackie baner
Czas wydarzenia: 
2020-10-03 10:00 do 2020-11-21 14:00
Miejsce wydarzenia: 
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach
Organizator: 
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach
Organizator kontakt: 
promocja@biblioteka.gliwice.pl

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza na literacką jesień, czyli na trzecią już edycję „Haczyka – gliwickich spotkań literackich”.
Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie literatura fantasy i science fiction. Podobnie jak w poprzednich latach, skupiamy się nie tylko na literaturze, ale również szukamy jej połączenia z obrazem i nowymi technologiami.

Przez dwa miesiące zaproponujemy odbędzie się 10 wydarzeń skierowanych do młodszych i starszych fanów gatunku (i nie tylko!):
• spotkania autorskie ze znakomitymi polskimi pisarzami gatunku
• panel dyskusyjny z udziałem autorów i tłumaczy
• mobilna gra miejska inspirowaną kanonem literatury fantasy i SF
• warsztaty ilustratorskie tworzenia komiksów
• spotkanie z projektantem gier komputerowych
• konkurs plastyczny dla młodzieży „Fantastyczne portrety”
• „Fantastyczna Biblioteka” – mini konwent dla fanów gatunki, podczas którego uczestnicy będą mogli wziąć udział, m. in.: w pokazie sztuk walk z epoki średniowiecza, warsztatach tworzenia run, rozgrywkach gier planszowych czy projekcji filmu.

Projekt jest skierowany do szerokiej grupy odbiorców: dzieci, młodzież i dorosłych. Część spotkań będzie tłumaczona na język migowy.

W związku z uczestnictwem w wydarzeniu w czasie obowiązywania stanu epidemii wymagane będzie zachowanie wszystkich niezbędnych środków ostrożności: złożenie pisemnego oświadczenia, obowiązkowe zasłonięcie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kategorie wydarzenia: